هر روز!
هر روز!

مرکل: آلمان در بحران قطر بی طرف است : مرکل:

مرکل: آلمان در بحران قطر بی طرف است : مرکل:

مرکل: آلمان در بحران قطر بی طرف است
: مرکل: آلمان در بحران قطر بی طرف است
: به گزارش بولتن نیوز،  مرکل امروز جمعه پس از دیدار با «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر که به آلمان سفر کرده است، در یک کنفرانس خبری مشترک با امیر قطر گفت که همه طرف‌های بحران شورای همکاری خلیج‌فارس باید در میز گفت‌وگو باهم جمع شوند.
به گزارش : مرکل افزود که آلمان در بحران بوجود آمده در شورای همکاری خلیج‌فارس از هیچ طرفی حمایت نمی‌کند.
وی افزود که در دیدار با امیر قطر گفت‌وگوهایی درباره بحران بوجود آمده در روابط بین قطر با چهار کشور عربی و اوضاع لیبی و سوریه انجام داده‌ و درباره حمایت از تلاش‌های کویت برای میانجی‌گری جهت حل این بحران توافق کردیم.
صدر اعظم آلمان ضمن تأکید بر پایبندی به اصول دیپلماسی برای دستیابی به راه‌حل عادلانه و مثبت بحران قطر گفت که امیر قطر تأکید کرده که نهایت تلاش خود را برای حل این بحران به کار خواهد بست.
مرکل همچنین اظهار داشت که نباید همه چیز درباره تلاش‌های مربوط به حل بحران به رسانه‌ها درز شود.
وی به گذشت ۱۰۰ روز از بحران قطر اشاره کرد و درباره حل نشدن این بحران ابراز نگرانی کرد.
 
امیر قطر: درباره تعیین ریشه‌های تروریسم با کشورهای عربی اختلاف‌نظر داریم
تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر نیز تصریح کرد که در تعیین ریشه‌های تروریسم با برخی کشورهای عربی اختلاف‌نظر دارند اما درباره ضرورت مبارزه با تروریسم اتفاق‌نظر وجود دارد.
وی بر ضرورت راه‌حل سیاسی بحران سوریه به گونه‌ای که همه طرف‌ها از آن راضی باشند، تأکید کرد.
آل ثانی درباره بحران لیبی نیز اظهار داشت که قطر از دولت وفاق ملی لیبی که در سطح بین‌الملل به رسمیت شناخته شده است، حمایت می‌کند.
امیر قطر در خصوص بحران بوجود آمده در روابط این کشور با چهار کشور عربی نیز گفت که قطر از ابتدای بحران تا کنون از تلاش‌های میانجی‌گرانه کویت حمایت می‌کند و ما بارها آمادگی خود برای حضور در میز گفت‌وگو به منظور حل این بحران را اعلام کرده‌ایم.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید