مسیر سبز
مسیر سبز

پلیس: مردم ماهواره هایشان را تحویل دهند/ 65 درصد مردم ماهواره

پلیس: مردم ماهواره هایشان را تحویل دهند/ 65 درصد مردم ماهواره

پلیس: مردم ماهواره هایشان را تحویل دهند/ 65 درصد مردم ماهواره در اختیار دارند
 مقامات پلیس از مردم می خواهند دستگاه های دریافت ماهواره خود را تحویل دهند. با این حال، آمار مراکز نظر سنجی صدا و سیما نشان می دهد نزدیک به 65 درصد از خانواده ها، ماهواره در اختیار دارند.

پلیس نیز در روزهای گذشته، برخورد با ماهواره را تشدید کرده و به طور مثال در شهرک اکباتان در غرب تهران، با استفاده از تکنیکهای "راپل" که مخصوص عملیات نجات گروگان و عملیات در کوهستان است، دیشهای ماهواره را از خانه ها جمع آوری کرده است.

اکنون فرمانده انتظامی استان قم می گوید مردم موظفند ماهواره های خود را به کلانتریها تحویل دهند. مهدی توکلی در جمع خبرنگاران چنین توضیح داد: "خریداری ماهواره از سوی مردم از ناآگاهی بوده و انتظار داریم مردم ماهواره‌ها را گردآوری کرده و خود به کلانتری‌ها تحویل دهند و این اطمینان وجود دارد که هیچگونه برخوردی با آنها صورت نگیرد."

وی به مردم قول داد: "در صورت اقدام هر یک از افراد روسا و نیروهای کلانتری حق یادداشت کردن اسامی آنها را ندارند، چراکه هدف ما برطرف کردن معضل در جامعه است و قصد برخورد با کسی را نداریم."

گشت هوایی پلیس و عکسهای اطلاعاتی
این مقام ارشد پلیس همچنین با اشاره به اینکه گشتهای هوایی پلیس و سایر اقدامات اطلاعاتی، تصویر کاملی از استفاده کنندگان ماهواره به نیروی انتظامی داده، می گوید: "عکس‌های هوایی تهیه شده و افسران اطلاعاتی در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها برآورد اطلاعاتی بالای 85 درصدی از استفاده‌کنندگان ماهواره به دست آورده‌اند."

پیش از وی نیز فرمانده انتظامی اراک به استفاده از هلی کوپتر برای مقابله با ماهواره اشاره کرده بود. نبی اله حیدری گفته بود: "برای جمع‌‏آوری ماهواره‌‏ها از گشت هوایی بوسیله بالگرد استفاده می‌‏کنیم و به آپارتمان‌‏ها وارد ‌‏شده و ماهواره‌‏ها را بیرون می‌‏ریزیم."

پرواز هلی کوپتر به منظور مقابله با ماهواره از طریق کسب اطلاعات دارندگان دیش ماهواره روی پشت بامها و جمع آوری آن، برای اولین بار است توسط مقامات پلیس مطرح می شود. با این حال، برخی از کارشناسان و مسئولان، نسبت به رفتارهای پلیس در جمع آوری ماهواره، اعتراض کرده اند. یک نماینده مجلس در تذکر خود در صحن علنی مجلس گفت: "نیروی انتظامی هر هفته در یک محل از استان با یک جرثقیل به سراغ خانه های مردم می رود و ماهواره و دیش را با استفاده از آن به کوچه ها و خیابان ها پرتاب می کند."

امین شعبانی، نماینده سنندج مردادماه جاری در صحن علنی مجلس اعلام کرد: "اینجانب اعتقاد دارم با توجه به رفتار نیروی انتظامی در استان کردستان نگرانی هایی در بین مردم ایجاد شده و اینجانب هم به رفتار نیروی انتظامی در استان اعتراض دارم که امیدوارم تصمیم منطقی گرفته شود."

با این حال، مقامات پلیس همچنان می گویند در برخورد با ماهواره سختگیری خواهند کرد و در صورتی که برای بار دوم، خانواده ای که ماهواره شان توقیف شده، تجهیزات دریافت امواج را خریداری و نصب کند دستگیر و به مقامات قضایی سپرده خواهد شد.

منبع: خبرآنلاین
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید