هر روز!
هر روز!

لزوم مصرف ویتامین C زمان سرماخوردگی لزوم مصرف ویتامین C

لزوم مصرف ویتامین C زمان سرماخوردگی لزوم مصرف ویتامین C

لزوم مصرف ویتامین C زمان سرماخوردگی
لزوم مصرف ویتامین C زمان سرماخوردگی : لزوم مصرف ویتامین C زمان سرماخوردگی
: لزوم مصرف ویتامین C زمان سرماخوردگی
چرا در دوران سرماخوردگی مصرف ویتامین سی بیشتری توصیه می شود و چه لزومی برای مصرف بیشتر این ویتامین وجود دارد آیا واقعا بر درمان این عارضه تاثیری میگذارد یا خیر ؟

به گزارش برای خیلی از ما سؤال این است که آیا ویتامین ث واقعاً سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و سرما خوردگی را نیز کاهش می دهد؟
ویتامین ث یا اسید اسکوربیک به عنوان یک مکمل بیولوژیک فعال برای چند دهه است که تبلیغ می شود و آن هم برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی. این ایده در سال 1970 میلادی توسط لینوس پائولینگ به شدت تقویت شد.
ویتامین ث یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است که به مبارزه با مواد شیمیایی زائد به نام رادیکال های آزاد می رود. این رادیکال ها توسط عوامل محیطی مانند دود سیگار، اشعه ماوراء بنفش، و آلودگی هوا وارد بدن می شود.
متاسفانه به نظر نمی رسد این ویتامین نقشی در جلوگیری از سرماخوردگی داشته باشد بلکه توانایی آن تنها در کوتاه کردن دوره سرماخوردگی است. همچنین شواهدی وجود دارد که میزان کمی از ویتامین ث به جلوگیری از سرطان و بیماری های قلبی و همچنین آب مروارید کمک می کند.
میزان مجاز توصیه شده برای مردان میلی گرم در روز و برای زنان 75 میلی گرم است. اگر شما سیگاری هستید، اضافه کردن 35 میلی گرم به این مقدار توصیه می شود.
askdoctor،
منبع : دکتر سلام

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید