هر روز!
هر روز!

حمله ربات عصبانی به یک مرد +عکس : حمله ربات

حمله ربات عصبانی به یک مرد +عکس : حمله ربات

حمله ربات عصبانی به یک مرد +عکس
: حمله ربات عصبانی به یک مرد +عکس
 
رباتهای هوشمند بسیاری در کشورهایی نظیر چین و ژاپن ساخته شده اند . میزان شباهت رباتهای امروزی حتی در درک احساسات با آدما نگرانیهای زیادی را بین عامه مردم برانگیخته است .به گزارش در فیلمهای تخیلی و برخی کارتون ها از جنگ رباتها علیه انسان صحنه های زیادی ساخته شده و این بار گویا یکی ازین صحنه های فیلمهای تخیلی در نمایشگاهی در چین به وقوع پیوست ! به گزارش ربات هوشمندی در نمایشگاه فناوری چین به یک غرفه حمله و یکی از افراد آنجا را مصدوم کرد. این ربات که شیائو پانگ (تپلِ کوچک) نام دارد، از کنترل خارج شد و شروع به تخریب وسایل اطراف خود کرد. طی این حادثه، یک نفر هم آسیب دید.
 

 
به گزارش : شاهدان عینی گفتند این ربات برای مدت طولانی بدون مراقبت در غرفه بود و ناگهان شروع به ضربه زدن به نرده های اطراف کرد. سپس به پای یکی از کارکنان نمایشگاه ضربه زد.آسیب دیدگی در حدی بود که این فرد را به بیمارستان منتقل کردند.
 

 
این اتفاق در نمایشگاه فناوری «های تِک» در شهر شنژن در جنوب چین رخ داد. این نمایشگاهِ 6 روزه، حدود 3 هزار بازدیدکننده دارد. صدها شرکت در این نمایشگاه انواع کالا و خدمات درزمینهٔ نانوتکنولوژی را به نمایش گذاشتند.
 
ربات شیائو پانگ برای سرگرم کردن و ارتباط با کودکان 4 تا 12 ساله طراحی شده است. این ربات به سؤالات کودکان پاسخ می دهد و احساساتش روی نمایشگر صورتش نمایان می شود

شاهدان عینی گفتند پس از این درگیری شیائو پانگ اخم کرده و ظاهراً از این کار پشیمان بود.

 
این نخستین بار است که یک ربات به انسان ها حمله می کند. سازندگان این ربات هنوز نتوانسته اند علت این رفتار را پیدا کنند.برخی از کاربران شبکه های اجتماعی این حادثه را مقدمۀ «انقلاب ربات ها» می دانند. برخی دیگر نیز گفتند مردم باید منتظر جنگ ربات ها با انسان ها باشند
 
 
مطالب مرتبط:
 
فرار این ربات از آزمایشگاه جنجال به پا کرد (عکس)
 
ساخت رباتی که قادر به شنا کردن است

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید