هر روز!
هر روز!

حوزه نیوز :امامت و ولایت منصبی الهی است نه موروثی

حوزه نیوز :امامت و ولایت منصبی الهی است نه موروثی

حوزه نیوز :امامت و ولایت منصبی الهی است نه موروثی
: حوزه نیوز :امامت و ولایت منصبی الهی است نه موروثی

به گزارش : به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» در کرمانشاه، حجت الاسلام والمسلمین محمود محمدی عراقی، در آیین افتتاحیه مدرسه نظام نوین مشکات که شامگاه پنجشنبه در کرمانشاه برگزار شد، با تبریک عید غدیر، اصلی ترین روز در هر تمدن را روز عید عنوان کرد و گفت: عید چکیده فرهنگ یک ملت است که عالی ترین مضامین آن فرهنگ در روز عید وجود دارد.
عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه در اسلام حتی میلاد رسول الله (ص) و ائمه اطهار (ع) با وجود اهمیت بسیار عید عنوان نمی شوند، گفت: در اسلام روزهایی که دارای مضامین والای توحیدی هستند به عنوان عید معرفی شده اند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: عید فطر به دلیل موفقیت انسان عابد پس از یک ماه مبارزه با خواسته های نفسانی برای اطاعت از خدا و عید قربان به مناسبت قربانی کردن عزیزترین داشته در پیشگاه خدا و رسیدن به مقام قرب الهی است که عید خوانده شده اند.
وی با اشاره به آیه «وَ اِذِ ابْتَلى‏ اِبْراهیمَ رَبُّهُ بِکَلِماتٍ فَاَتَمَّهُنَّ قالَ اِنِّی جاعِلُکَ لِلنَّاسِ اِماماً قالَ و مِنْ ذُرِّیَّتی‏ قالَ لا یَنالُ عَهْدِی الظَّالِمینَ» بیان کرد: دستگاه الهی، دستگاه وراثتی نیست، بلکه بر اساس شایستگی است.
حجت الاسلام والمسلمین محمدی عراقی ادامه داد: جایگاه ولایت به قدری والاست که در درجه اول به خدای تبارک و تعالی اختصاص دارد. خداوند آن را به پیامبر (ص) عطا فرمود و پس از حضرت رسول(ص) به امیر مؤمنان و سایر ائمه اطهار (ع) رسید.
عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه ولایت گفت: مصلحت نبوده است قرآن کریم اسم امیرالمومنین(ع) را ببرد، اما به عقیده تمامی مفسران شیعه و سنی این حادثه فقط یکبار در تاریخ اتفاق افتاده و مصداق مصداق آن تنها امیرالمؤمنین(ع) می باشد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان افزود: باید از خداوند متعال بخواهیم که نعمت ولایت را از ما نگیرد، البته ما هم باید شکرگزار آن باشیم.
انتهای پیام

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید