مسیر سبز
مسیر سبز

شاخص بورس تهران سقوط کرد خبرگزاری ایسنا: شاخص بورس

شاخص بورس تهران سقوط کرد
خبرگزاری ایسنا:  شاخص بورس تهران برای اولین بار در سال جاری بزرگ ترین افت خود را تجربه کرد و با افت دسته جمعی نمادها یک روز تلخ را برای سهامداران به ارمغان آورد.

 شاخص بورس تهران که از ابتدای سال تا کنون روزهای رویایی را پشت سر گذاشته و قله های جدیدی را فتح کرده است، در معاملات پنجمین روز آبان ماه بزرگ ترین ریزش خود را ثبت کرد و با افت 1348 واحدی مواجه شد.

به این ترتیب افت دسته جمعی نمادهای بورسی و تشکیل صف های فروش سنگین در بورس تهران موجب شد تا دماسنج بازار سرمایه رکورد بزرگ ترین افت خود را شکسته و با 1.8 درصد ریزش به کانال 72 هزار و 201 واحد سقوط کند.

شاخص بورس تهران که همواره در مدار صعودی قرار داشت بزرگ ترین افت خود را در روز 28 مهر ماه و با 1064 واحد ریزش تجربه کرد اما در معاملات امروز رکورد بزرگترین افت بورس شکسته شد و بورس تهران به فاز استراحت رفت.

در بازار امروز روند پر عرضه ای در جریان بود و شرکتهای هلدینگ خلیج فارس، پالایشگاه بندرعباس، فولاد مبارکه، تاپیکو، پالایشگاه اصفهان، نفت و گاز پارسیان، سرمایه گذاری غدیر، مپنا، مخابرات، صندوق بازنشستگی، ملی مس، بانک ملت، فولاد آلیاژی، پتروشیمی شیراز، توسعه معادن و فلزات، سرمایه گذاری توسعه ملی و ایران خودرو از شرکتهای موثر در ریزش شاخص بورس بودند.

این در حالی است که در بازار امروز نماد بانک صادرات بعد از بازگشایی نماد با رشد 15 درصدی مواجه شد و تاثیر مثبت 158 واحدی در شاخص بورس گذاشت. علاوه بر این صنایع شیمیایی ایران، بانک سینا، سرمایه گذاری آتیه دماوند و سایپا از شرکتهای مثبت بازار امروز بودند.

همچنین در بازار دومین روز هفته شرکتهای بانک صادرات، شیشه همدان، حمل و نقل توکا از بهترین تقاضای خرید برخوردار شده و هلدینگ خلیج فارس، پالایشگاه بندرعباس و کنتور سازی بیشترین تقاضای فروش را به خود اختصاص دادند.

در بازار سراسر قرمز امروز بیش از 731 میلیون سهم به ارزش 261 میلیارد تومان مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه تا سطح 352 هزار میلیارد تومان نزول کرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید