زندگی دیجیتال
زندگی دیجیتال

7 سلاح جنگی قدیمی که احتمالا از وجودشان بی خبر

7 سلاح جنگی قدیمی که احتمالا از وجودشان بی خبر

7 سلاح جنگی قدیمی که احتمالا از وجودشان بی خبر بودید
تاریخ، مملو از عجایب ساخته شده به دست بشر است که گاهی هوش از سر انسان می برند. مثل ادوات پزشکی در طب قدیم که قبلا در  مقاله ای دیگر به برخی از آن ها اشاره کردیم. اسلحه ها نیز از این قانون مستثنی نیستند.
گروهی از کاربران سایت Quora، مجموعه ای حیرت آور از سلاح های قدیمی را از تاریخ جنگ های دنیا جمع آوری کرده اند که حاوی نمونه های ساخته شده تا به امروز است.
با برخی از آن ها در ادامه مطلب آشنا خواهید شد. با همراه باشید.
 

این اسلحه توسط کشور امریکا برای مقابله با ژاپن در طول جنگ جهانی دوم طراحی شد. هر کدام از این بمب ها حامل 40 خفاش می شد که به آن ها یک بمب آتش زا به همراه یک تایمر متصل شده بود.
عملکرد آن به این نحو بود که بمب، چتر نجات خود را باز می کرد و به خفاش ها اجازه فرار می داد. سپس خفاش ها پرواز کرده و در جایی پنهان می شدند.
در مرحله بعد هر ساختمانی که خفاش ها به عنوان خانه جدید خود انتخاب می کردند توسط این بمب نابود می شد.

خیانت نازی ها به شوروی در طول جنگ جهانی دوم باعث غافلگیری آن شد و این کشور در تلاشی ناامیدانه برای جلوگیری از پیشرفت بیشتر آلمان نازی در قلمرو اش، به سگ ها مواد منفجره می بست و آن ها را به زیر تانک های آلمانی ها می فرستاد.
شوروی ادعا می کند که در حدود 300 تانک آلمانی را با این روش معدوم کرده است. گفتنی است که برنامه سگ های ضد تانک تا سال 1996 ادامه داشت.
 

در اوج جنگ جهانی دوم، نیروی دریایی سلطنتی ژاپن مجموعه ای از زیر دریایی های Sen Toku I-400 را برای جنگ تدارک دید. این زیر دریایی ها آنقدر بزرگ بودند که می توانستند سه هواپیمای Aichi M6A Seiran را در خود جای دهند.
آن ها به زیر آب رفته، سپس مجددا به سطح می آمدند و پس از پرواز هواپیماها دوباره به اعماق آب فرو می رفتند. این زیردریایی ها به اژدر مجهز بودند و در مجموع سه عدد از آنها تولید شد.

سلاح های هسته ای متعارف قادرند تا یک شهر را به کلی نابود کنند. اما در طول جنگ سرد، ایده تسلیحات هسته ای تاکتیکی مطرح شد.
این سلاح های هسته ای کوچکتر و با عملکرد محدودتر بودند که می توانستند از زمین به سمت هدف مشخص در میدان جنگ پرتاب شوند. این توپخانه های هسته ای در نهایت همراه با کلیه تجهیزات تحویل ارتش امریکا شد.

این غول حدودا 92 متری به خاطر مکانیزم خاص بال هایش می تواند در ارتفاع 4 متری زمین یا آب پرواز کند. قرار بود که این وسیله نقلیه انقلابی، بزرگتر از هر هواپیما و سریعتر از هر کشتی موجود باشد و به علاوه قابلیت حمل کلاهک های هسته ای را نیز داشت.
البته این وسیله هرگز به تولید انبوه نرسید و در عمل مورد استفاده قرار نگرفت.

اژدر کیتن توسط نیروی دریایی سلطنتی ژاپن ساخته و در سال های 1944 و 1945 به خدمت گرفته شد. این اژدرها نوعی سلاح انتحاری بودند که ژاپنی ها در اواخر جنگ به آن متوسل شدند.
اژدرها از زیردریایی پرتاب می شدند و خلبان اژدر لزوما باید به گونه ای آن را هدایت می کرد که حداکثر آسیب ممکن را به دشمن وارد کند.

تعدادی لنز در قسمت جلوی این موشک قرار داشت که تصویر هدف را روی صفحه داخلی نمایش می داد. کبوتر تصمیم می گرفت که به کدام هدف روی صفحه نوک بزند و انتخاب هدف نهایی موشک را مشخص می کرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید