مسیر سبز
مسیر سبز

شاخص بورس تهران 69 هزار واحدی شد خبرگزاری ایسنا:

شاخص بورس تهران 69 هزار واحدی شد
خبرگزاری ایسنا: دماسنج بازار سرمایه در ابتدای معاملات امروز رکورد جدیدی ثبت کرد و برای اولین بار 69 هزار واحدی شد.

 شاخص بورس تهران که در معاملات آخرین روز هفته موفق به عبور از کانال 68 هزار واحدی شده بود، در معاملات اولین روز هفته به روند صعودی خود شدت داد و موفق به عبور از خط مقاومت 69 هزار واحدی شد.

به این ترتیب دماسنج بازار سرمایه در ابتدای معاملات امروز 789 واحد معادل 1.15 درصد رشد کرد و به کانال 69 هزار و 251 واحد رسید و خود را برای عبور از مرز روانی 70 هزار واحد آماده کرد.

بورس تهران که تحت تاثیر گزارش شش ماهه شرکتها رشد بی سابقه خود را آغاز کرده است، در روزهای اخیر بازدهی اعجاب انگیزی را خلق کرده و میانگین بازدهی بورس از 81 درصد گذشته است.

در بازار امروز شرکت های گسترش نفت و گاز پارسیان، فولاد مبارکه، سرمایه گذاری غدیر، تاپیکو، چادرملو، هلدینگ خلیج فارس، مپنا، پتروشیمی پردیس، پالایش نفت تبریز و سرمایه گذاری امید بیشترین تاثیر را در شاخص بورس گذاشتند.

همچنین تا نیمه معاملات امروز شرکتهای تاپیکو،هلدینگ خلیج فارس،نفت و گاز پارسیان،پتروشیمی شیراز و گل گهر از بیشترین تقاضای خرید برخوردار شدند.

در بازار امروز بورس تهران و تا نیمه معاملات بیش از 301 میلیون سهم مورد معامله قرار گرفت و ارزش بازار سرمایه به 338 هزار میلیارد تومان رسید.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید