هر روز!
هر روز!

حوزه نیوز : حوزه انقلابی جریان شناس است/ بصیرت افزایی نیاز

حوزه نیوز : حوزه انقلابی جریان شناس است/ بصیرت افزایی نیاز

حوزه نیوز : حوزه انقلابی جریان شناس است/ بصیرت افزایی نیاز امروز جامعه است
: حوزه نیوز : حوزه انقلابی جریان شناس است/ بصیرت افزایی نیاز امروز جامعه است

به گزارش : به گزارش خبرنگار خبرگزاری «حوزه» از قزوین، حجت الاسلام علی جهانبخشی در نشست بصیرت افزایی در مدرسه علمیه کوثر خواهران قزوین، بر ضرورت بصیرت افزایی در جامعه تاککید کرد و گفت: بزرگترین چیزی که می‌تواند ما را سربلند کند، تقوا و بصیرت است و این تقوا و بصیرت کمک می‌کند تا تشخیص راه درست را از راه غلط و دوست را از دشمن تشخیص دهیم.
وی افزود: بصیرت یعنی شناخت زمان و مکان که این امر از نیازهای اساسی امروز است تا دشمن نتواند در جامعه اسلامی نفوذ کند.  داشتن بصیرت همان عملکرد جهادی بوده که با آگاهی و اجرای ماموریت و دفاع از اسلام و انقلاب که به مرور با بصیرت افزایی بتوانیم جنگ نرم دشمنان را خنثی نماییم.
این کارشناس حوزوی ادامه داد: برای مبارزه با دشمنان و حفظ انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن لازم است روحیه استکبارستیزی خود را حفظ کرده و با دشمن‌شناسی و افزایش بصیرت و آگاهی خود از شر دشمنان در امان باشیم.
حجت الاسلام جهانبخشی تصریح کرد: شناخت دشمن از ضروریات اولیه هر مبارزه است و از طریق آن می‎توان بقای خود و جامعه را تضمین کرد و در طول تاریخ جوامع، تمام شکست‌ها ناشی از بی‌توجهی به دشمن بوده است.
وی با اشاره به این مطلب که بصیرت‌ افزایی نیاز جدی امروز ماست، تصریح کرد: در زمان جنگ تحمیلی بسیاری از رزمندگان با بصیرتی که داشتند و با توجه به این که حتی امام راحل را ندیده بودند، به جبهه رفتند و پیروزی های غرور آفرینی را رقم زدند.
حجت الاسلام جهانبخشی تصریح کرد: تقوای الهی، بصیرت و عمل صالح همواره مورد تاکید پیامبر اکرم (ص)  و ائمه معصومین (ع)  بوده است.
وی افزود: اساتید حوزه و طلاب نیز رسالتی خطیر در زمان غیبت دارند که این رسالت و وظایف مهم همواره مورد تاکید امام خمینی(ره) و رهبرمعظم انقلاب بوده است.
این کارشناس حوزوی در پایان گفت: حوزه انقلابی با بصیرت خود جریان شناس است و در زمان حوادث و فتنه ها به خوبی جریان ها را تشخیص می دهد و در برابر آن موضع می گیرد.
انتهای پیام
 
 
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید