مسیر سبز
مسیر سبز

سارق عابر بانک را شناسایی کنید +عکس خبرگزاری فارس:

سارق عابر بانک را شناسایی کنید +عکس 
 خبرگزاری فارس:

سارق عابر بانک را شناسایی کنید +عکس
خبرگزاری فارس: فردی که با گمراه کردن خانم جوانی کارت عابر بانک و رمزش را سرقت کرده بود از حساب بانکی او 3 میلیون تومان سرقت کرد.

خانم جوانی با مراجعه به کلانتری 116 مولوی به مأموران اعلام کرد که عابر بانک وی به شیوه کلاهبرداری به سرقت رفته و مبلغ 3 میلیون تومان از حسابش برداشت شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور شعبه بیستم دادیاری دادسرای ناحیه 12 تهران، پرونده جهت رسیدگی تخصصی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: برای گرفتن وجه نقد به دستگاه عابر بانک شعبه تیر دوقلو رفته بودم اما زمانیکه کارت بانک را وارد دستگاه کردم، به علت قفل بودن کلیدهای دستگاه موفق به باز پس گرفتن کارت و یا گرفتن پول نشدم، در همین زمان، مرد نسبتا جوانی به دستگاه عابر بانک مراجعه و وانمود کرد که کارتش را با زدن چند عدد، به راحتی باز پس گرفته؛ به قصد کمک گرفتن، نزد این شخص رفته و مشکل گیر کردن کارت خود در داخل دستگاه را با او در میان گذاشتم و از وی خواستم که طریقه پس گرفتن کارت بانک را، به من نیز بگوید.وی ادامه داد: این شخص مدعی شد که بایستی شماره رمز عابربانک خود را بالعکس وارد دستگاه کرده تا بتوانم کارت خود را بازپس بگیرم، من نیز با خیال راحت و به تصور گرفتن کارت، شماره رمز خود را در اختیار این شخص قرار داده اما او نیز پس از دقایقی مدعی شد که قادر به باز پس گرفتن کارت نیست و من باید فردا به بانک مراجعه و کارت خود را از رئیس بانک تحویل بگیرم.

فردای آن شب، زمانیکه برای گرفتن کارت به شعبه بانک مراجعه کرده بودم، متوجه شدم که کارت من در داخل دستگاه نیست و مبلغ 3 میلیون تومان وجه نقد داخل حساب نیز به طور کامل برداشت شده است، رئیس بانک نیز توضیح داد که شب گذشته، کلیدهای دستگاه عابر بانک آنها به صورت عمدی خراب شده است.

 در ادامه رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان پایگاه هفتم به بررسی تراکنش مالی حساب عابر بانک مالباخته پرداخته و ضمن شناسایی محل برداشت پول، به این محل مراجعه و در بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین‌های مداربسته و شناسایی متهم از سوی مالباخته، اطمینان پیدا کردند که سرقت توسط همان شخصی انجام شده که مالباخته رمز کارت خود را در اختیارش گذاشته تا به خیال خود این شخص کارت بانک وی را از دستگاه عابر بانک باز پس بگیرد.

سرهنگ کارآگاه محمدرضا ذاکر استقامتی، رئیس پایگاه هفتم  پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به شناسایی دقیق متهم از سوی مالباخته و با هدف شناسایی و دستگیری این شخص، دستور انتشار تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است.

وی افزود: لذا از کلیه شهروندانی که موفق به شناسایی متهم شده و اطلاعاتی در خصوص هویت و یا محل‌های تردد و یا دیگر اقدامات مجرمانه وی دارند، درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس 21864804 در اختیار کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید