هر روز!
هر روز!

خواص سرکه سیب برای سلامت پوست : خواص سرکه سیب

خواص سرکه سیب برای سلامت پوست : خواص سرکه سیب

خواص سرکه سیب برای سلامت پوست
: خواص سرکه سیب برای سلامت پوست
: سرکه سیب خواص زیادی دارد و ظرفیت پوست در جذب این خواص هیچ گاه تمام نمی شود.
به گزارش : تخمیر باعث می شود شربت سیب به سرکه تبدیل شود. در طول این فرایند، باکتری و مایه خمیر قند موجود در شربت را از هم می پاشاند. در ابتدا قند تبدیل به الکل می شود و هنگامی که الکل ترش شود تبدیل به سرکه می شود. کلمه سرکه از کلمه فرانسوی شراب ترش گرفته شده است. مواد اصلی تشکیل دهنده سرکه سیب استیک اسید، ویتامین ها، نمک های معدنی و آمینو اسیدها می باشند.
نکاتی در جهت دلپذیر نگهداشتن پوست به وسیله سرکه سیب وجود دارد و لایه برداری یکی از آن ها است. لایه برداری عاملی اصلی برای حفظ زیبایی پوست است. یکی از روش های لایه برداری استفاده از سرکه سیب و برداشتن لایه سلولی مرده از روی پوست است. این کار باعث بهبود و نرمی بافت پوست می شود. 
از آن جایی که pH سرکه تقریبا پوست می باشد باعث تغییر pH و اسیدیته پوست نمی شود. اسیدیته پوست ترکیب چربی پوست و عرق تشکیل شده روی پوست می باشد. این محصول از پوست محافظت می کند و آسیب پذیری آن را نسبت به عوامل و آسیب های محیطی کم می کند همچنین از رشد باکتری و قارچ های خارجی جلوگیری می کند و مانع کم شدن آب بدن می شود. صابون های معمولی معمولا بازی هستند و حفاظت اسیدی را از بین می برند و لیپیدهای محافظ را نیز از پوست خارج می کنند. شستشو با صابون باعث افزایش حالت بازی می شود و باعث می شود پوست نسبت به خارش و عفونت حساس تر بشود. حفظ تعادل pH پوست امری ضروری در جهت حفظ سلامتی پوست می باشد.
هنگامی که بحث درباره سرکه سیب است، یادآوری دکتر برگ ضروری است. او به بررسی خواص و فواید سرکه سیب برای پوست پرداخته است.
در وب سایت سلامت بانوان اوما مزایای سرکه سیب به صورت زیر لیست شده است:

شستشوی مو: سرکه سیب از ایجاد شوره در مو جلوگیری می کند، مو را شفاف و نرم می کند. ¼ پیمانه سرکه سیب با 2 پیمانه آب مخلوط کنید و پس از شامپو استفاده کنید.
از بین برنده لکه: برای لکه هایی که روی دست ها تشکیل شده اند از سرکه سیب استفاده کنید.
اثر سوختگی: 5/1 پیمانه سرکه سیب به آب حمام اضافه کنید.
حمام سم زدایی: 5/1 پیمانه سرکه سیب و 5/1 پیمانه نمک اپسوم و ¼ پیمانه لجن دریایی به حمام خود بیفزایید. 
شوره سر: 1 پیمانه سرکه سیب را به سه پیمانه آب گرم بیفزایید و بر روی پوست سر قرار دهید. 
بو زدا: از آن جایی که سرکه سیب به تعادل pH پوست کمک می کند، باعث از بین بردن بویی که باکتری ها ایجاد می کنند نیز می شود. بنابراین برای زیر بغل و پاها از این ماده استفاده کنید. ½ پیمانه سرکه سیب را به کاسه ای آب بیفزایید و پاهای خود را در آن بشویید.
آکنه: یک قسمت سرکه سیب را به همراه سه قسمت چای Rooibos بر روی آکنه قرار دهید. همچنین می توانید یک قطره روغن درخت چای یا روغن پونه کوهی نیز بیفزایید.
جوهر متعادل کننده  pH : یک قسمت سرکه سیب را با 4 قسمت آب مخلوط کنید. 
1. برای پوست های چرب به جای آب از چای Rooibos استفاده کنید. 2. برای پوست های خشک به جای آب از چای بابونه یا آب خیار استفاده کنید. 3. برای پوست های سال خورده به جای آب از چای سبز، سیاه یا سفید استفاده کنید.
ماسک صورت: 1 قاشق چایخوری لجن دریایی، یک قاشق چایخوری گلاب، ¼ قاشق چایخوری سرکه سیب، 1⁄8 قاشق چایخوری ماست، 1⁄16 قاشق چایخوری مایه خمیر و یک قاشق چایخوری کومبوجا را با هم مخلوط کنید.  اگر دست ها و پاهای شما ورم کرده و درد می کند توسط مقداری سرکه سیب آن ها را ماساژ دهید.
 

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید