مسیر سبز
مسیر سبز

هدیه جالب «اون» به مقامات کره شمالی خبرگزاری ایسنا:

هدیه جالب «اون» به مقامات کره شمالی
خبرگزاری ایسنا: رهبر کره شمالی نسخه‌هایی از کتاب "نبرد من" نوشته آدولف هیتلر را به مقامات ارشد خود داده و از آنها خواسته تا این کتاب را به عنوان کتاب راهنمای مهارت‌های رهبری مطالعه کنند.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی نسخه‌های ترجمه شده این کتاب را که بیانگر اندیشه‌های سیاسی هیتلر و نازیسم است در روز تولدش در ماه ژانویه میان مقامات ارشد منتخب خود توزیع کرد.

سایت خبری "تمرکز بین‌المللی جدید" که توسط پناهندگان کره شمالی اداره می‌شود به نقل از یک مقام ناشناس کره شمالی که در چین کار می کند، این گزارش را منتشر کرد.

این منبع ناشناس اعلام کرد: با توجه به اینکه هیتلر توانست آلمان را که در جنگ جهانی اول شکست خورده بود، در یک زمان کوتاه بازسازی کند، کیم جونگ اون به مقامات ارشد خود دستور داد تا این کتاب را به دقت مطالعه کنند و سیاست‌ها و برنامه‌های کاربردی از آن استنباط کنند.

این منبع افزود: کیم جونگ اون همچنین ضمن تاکید به این که فعالیت‌های ورزشی نقش بسیار مهمی در تحکیم اتحاد و گسترش ایدئولوژی نازی در آلمان ایفا کرده است، خواستار سیاست‌هایی شد تا فعالیت‌های ورزشی را درکره شمالی، ترغیب کند.

هیتلر پیش از آنکه رهبر ‌آلمان نازی شود در سال 1924 در حالی که در یکی از زندان‌های ایالت باواریا به سر می‌برد کتاب نبرد من "Mein Kampf" را نوشت که هم به شدت ضد یهودی و هم حاوی خاطرات وی است.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید