مسیر سبز
مسیر سبز

قيمت مسكن در پايتخت مسكن‌ مهر روزنامه دنیای اقتصاد:

قيمت مسكن در پايتخت مسكن‌ مهر
 روزنامه دنیای اقتصاد: مشاوران‌املاك فعال در شهر جديد پرند با بيان اينكه افزايش قيمت مسكن در شهر جديد پرند زودتر از موعد مورد انتظار، اتفاق افتاده است، اعلام كردند: هم‌اكنون قيمت هر مترمربع واحدمسكوني بين 1/5 تا 2 ميليون تومان است و به خاطر گراني مسكن در تهران و همچنين رفت‌وآمد‌هاي گسترده تهراني‌ها به پرند در سال جاري، قيمت آپارتمان‌هاي پرند ترقي كرده است.

 قيمت مسكن در پرند نسبت به سال گذشته نزديك به 100 درصد افزايش پيدا كرده و در اين شهر با كمتر از 100 ميليون تومان نمي‌توان آپارتمان خريداري كرد. بر اساس این گزارش، محمدی یکی از مشاوران املاک پرند گفت: مالک ارزش ملک اش را آن‌طور که برای خود مقرون به‌صرفه می‌داند برای مشتری قیمت گذاری می‌کند.

وی با اشاره به رشد صعودی قیمت مسکن در پرند طی 6 ماه قبل افزود: از شهریور ماه سال جاری هر متر آپارتمان بین 200 تا 400 هزار تومان رشد قیمت داشته است و در حال حاضر با رکود شدید در بازار خرید و فروش مسکن مواجه هستیم و توان خرید برای خریداران نیست.

مشاور املاک دیگری قیمت آپارتمان در پرند را بین متری یک میلیون و 500 هزار تا یک میلیون و 800 هزار تومان عنوان کرد و گفت: این رشد قیمت برای پرند زود بود و بازار خرید و فروش را با رکود مواجه کرد در حالی که بازار پیش از این رونق خوبی داشت.

یکی از فعالان بازار مسکن پرند قیمت هر متر مربع آپارتمان را در زمان مشابه سال گذشته بین 650 تا 850 هزارتومان اعلام کرد و افزود: در سه تا چهار ماه اخیر قیمت مسکن به یکباره در پرند بالا رفت و روند صعودی به خود گرفت و پیش‌بینی می‌شود با راه‌اندازی مترو به مرز دو میلیون تومان هم برسد.

عباسپور یکی دیگر از خریداران اظهار کرده است: متاسفانه صاحبان ملک به عنوان فروشنده هم راضی به قیمت های فعلی نیستند و حرف بنگاه معاملات ملکی برای آنها مهم نیست و خود تعیین‌کننده قیمت مسکن شده‌اند.

بیات که از بنگاه داران معاملات ملکی در فاز یک پرند است، در خصوص قیمت مسکن در پرند گفت: قیمت آپارتمان از یک میلیون 500 هزار تا یک میلیون و 900 هزار معامله می‌شود و خانه‌هاي ويلايي در فاز یک تا متری2 میلیون تومان هم خرید و فروش می‌شود.

 وی قیمت زمین در این فاز را از یک ميليون تا یک میلیون و 400 هزار تومان عنوان کرد و افزود: در حال حاضر خرید و فروش بسیار کم شده و درخصوص مسکن مهر هم که خرید و فروش آن ممنوع بوده صحبت از قیمت متري یک میلیون تومان است.

رییس مجمع امور صنفی شهرستان رباط کریم در این خصوص تاکید کرد: زمین‌های پرند مالک خصوصی ندارد و همه زمین‌ها متعلق به شرکت عمران است. شرکت عمران این زمین‌ها را به مزایده می‌گذارد و به علت اینکه زمین خیلی محدود است و تبلیغات زیاد، به همین دلیل عرضه کم بوده و تقاضا افزایش می‌یابد و در نتیجه زمین گران می‌شود.

وی با انتقاد از این نحوه فروش زمین و نادیده گرفتن ساخت انواع ساختمان‌ها بیان کرد: ممنوع بودن خرید و فروش مسکن مهر در پرند و افزایش تقاضا و عرضه کم برای فروش نیز از طرفی باعث افزایش قیمت مسکن می‌شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید