نقد و بررسی کالا
نقد و بررسی کالا

کتاب زبان Oxford Picture Dictionary اثر Jayme Adelson Oxford Oxford Picture

کتاب زبان Oxford Picture Dictionary اثر Jayme Adelson Oxford Oxford Picture

کتاب زبان Oxford Picture Dictionary اثر Jayme Adelson Oxford Oxford Picture Dictionary

کتاب «فرهنگ لغت تصویری آکسفورد» (Oxford Picture Dictionary) یکی از ابزارهای آموزشی مناسب برای یادگیری زبان انگلیسی به‌شمار می‌آید. تقویت درک واژگان، گسترش دامنه‌ی لغات، آشنایی با نکات و چهار مهارت اصلی در زبان انگلیسی از ویژگی‌های مهم این کتاب محسوب‌ می‌شود. این فرهنگ لغت تصویری، بیش از 4000 واژه‌ی ضروری زبان انگلیسی را با تصاویر زیبا و در صفحات رنگی و به صورت تک‌زبانه (انگلیسی) ارائه کرده است. دیکشنری تصویری انگلیسی آکسفورد Oxford Picture Dictionary در دوازده فصل به موضوعاتی نظیر کارهای روزمره، مردم، خانه، غذا و سرگرمی پرداخته است. در هر کدام از فصل‌ها، ابتدا کلمه‌های موردنظر و متناسب با عنوان فصل تشریح شده و پس از آن داستانی کوتاه آورده شده که کلمات تدریس‌شده‌ی آن فصل در آن داستان گنجانده شده است. در انتهای هر فصل نیز متنی آورده شده که لغات جدیدی از همان گروه در آن به چشم می‌خورد. از ویژگی‌های برجسته‌ی این کتاب داشتن تمرین‌های بسیار است که سطح یادگیری مخاطب را می‌آزماید. به همراه کتاب حاضر، یک عدد CD صوتی ارائه شده که دربردارنده‌ی فایل صوتی کلمه‌ها و جمله‌های کتاب است.
برای یادگیری زبان انگلیسی روش‌های زیادی وجود دارد. بسیاری از کتاب‌ها و مجلات در این خصوص به چاپ رسیده‌اند و بسیاری از آن‌ها مخاطبان مخصوص خود را دارند. در این میان، استفاده از دیکشنری‌های تصویری یکی از موثرترین روش‌ها برای یادگیری زبان انگلیسی است. این کتاب مخصوص آن دسته از مخاطبانی است که ترجیح می‌دهند برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی، از متونی بر پایه‌ی تصویر استفاده کنند. با هم کمی بیشتر درمورد این کتاب می‌خوانیم:
اگر به دنبال این هستید که دایره‌ی لغات خود را در انگلیسی افزایش دهید، این کتاب می‌تواند انتخاب خوبی برایتان باشد. وجود بیش از 4000 واژه‌ی ضروری که توسط یکی از استادان برجسته‌ی رشته‌ی تدریس زبان انگلیسی انتخاب شده، از مهم‌ترین ویژگی‌های این کتاب است. گفتنی است تمام این واژه‌‌های جدید همراه با تصاویرشان در این کتاب گنجانده شده‌اند. این کار باعث می‌شود که به‌راحتی واژه‌‌ها را به خاطر بسپارید و از آن‌ها در شرایط مقتضی استفاده کنید. درواقع با این روش، واژه‌ها ملکه‌ی ذهن شما خواهند شد و در جمله‌سازی به زبان انگلیسی، بیشتر مورد استفاده قرار خواهند گرفت. طرح درس‌های گوناگون با موضوعات متنوع، خواندن این کتاب را لذت‌بخش خواهد کرد.همچنین کیفیت برگه‌های این کتاب نیز بسیار خوب است و این به شما در استفاده‌ی بهتر از آن کمک می‌کند.
بسیاری از استادان زبان انگلیسی معتقدند، تنها بالارفتن دایره‌ی لغات جدید به فراگیری کامل بهتر این زبان کمک نمی‌کند و باید کاربرد این کلمات در جمله‌ها نیز لحاظ شود. از دیگر ویژگی‌های این کتاب می‌توان به این نکته اشاره کرد که در تمامی دروس آن، داستان کوتاهی به همراه درس آورده شده است که همه‌ی لغات جدید را می‌توان در آن مشاهده کرد. موضوعات مختلف اشاره‌شده در این کتاب نیز، از مسائل روزمره و پرکاربرد هستند. برای مثال در این کتاب، فصلی در مورد خوراکی‌ها و انواع غذاها و... آورده شده که علاوه بر جذابیت، از موضوعات بسیار پرکاربرد است. علاوه‌براین ویژگی‌ها، باید عنوان کرد که یک CD صوتی نیز تمام محتویات ارائه‌شده در این کتاب را پوشش می‌دهد. این لوح فشرده به کارآموز کمک می‌کند تا فایل صوتی مطالب عنوان‌شده در کتاب را نیز در دسترس داشته باشد و در صورت لزوم، در موقعیت‌های خاص به تکرار دوباره‌ی مطالب بپردازد.
کتاب‌های انتشارات دانشگاه آکسفورد، از مهم‌ترین منابع آموزش زبان انگلیسی هستند. قدمت دانشگاه آکسفورد در آموزش، به حدود هزار سال می‌رسد و اساتید و دانشجویان آن نیز همگی از نخبگان جهان‌اند. دانشگاه آکسفورد مالک بزرگ‌ترین کتابخانه در سرتاسر بریتانیاست. بیش از ۱۱ میلیون جلد کتاب در فضایی به مساحت ۱۹۰ کیلومتر قرار دارند. انتشارات دانشگاه آکسفورد از نظر شمار آثار منتشرشده، بزرگ‌ترین ناشر کتاب‌های دانشگاهی در جهان به‌شمار می‌رود. این انتشارات سالانه بیش از ۶۰۰۰ کتاب منتشر می‌کند. کتاب زبان Oxford Picture Dictionary نیز همان‌طور که از نامش پیداست، از کتاب‌های این انتشارات معتبر بوده که نسخه‌ی مذکور، ویرایش جدید این کتاب مهم است.

مشخصات
ابعاد: 15 × 210 × 280 ميلي‌متر
وزن: 924 گرم
قطع: رحلي
تعداد صفحات: 285 صفحه
نوع جلد: شوميز
نويسنده/نويسندگان: Jayme Adelson-Goldstein, Norma Shapiro
ناشر: آکسفورد
تعداد جلد: 1
موضوع: واژه نامه
مناسب براي: بزرگسالان
شابک: 9780194369763
ساير توضيحات: - Second Edition

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید