مسیر سبز
مسیر سبز

مدال‌های متفاوت المپیک زمستانی +عکس ایسنا: مدال‌های بازی‌های المپیک

مدال‌های متفاوت المپیک زمستانی +عکس 
 ایسنا: مدال‌های بازی‌های المپیک

مدال‌های متفاوت المپیک زمستانی +عکس
ایسنا: مدال‌های بازی‌های المپیک زمستانی سوچی از نظر مطابقت با استانداردهای کیفیت و استقامت، بازرسی شد.

بررسی آزمایش‌های اصالت مدال‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۴ سوچی بیش از یک ماه طول کشید و از چند روز دیگر این مدال‌ها به محل برگزاری این بازی‌ها آورده خواهد شد.

تمامی یک هزار و ۲۵۴ مدال المپیک زمستانی مورد آزمایش‌های دقیقی قرار گرفتند و کار‌شناسان کیفیت صیقل دهی سطح و سختی نقش و نگار شفاف پلی کربناتی و دوام پوشش حفاظتی آن‌ها را چک کردند و البته از بسته بودن روبان به مدال‌ها که معمولا نقطه ضعف مدال‌ها به شمار می‌رود، اطمینان حاصل نمودند.آزمایش مدال‌های المپیک به گونه‌ای بوده که حتی در شرایط تغییر شدید آب و هوا و همچنین در گرما و سرما و افتادن بر روی زمین و البته با گاز گرفتن با دندان هیچ آسیبی به این مدال‌ها وارد نمی‌شود.

همچنین ماکسیم واینبرگ مدیر شرکت آداماس (شرکت جواهراتی که مدال‌های ویژه المپیک زمستانی در سوچی را تولید کرده است) تاکید نموده این مدال‌ها از عهده هر نوع آزمایشی برخواهند آمد. برای ساخت مدال‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۴ سوچی حدود ۶ کیلو طلای خالص، دو تن نقره و ۷۰۰ کیلوگرم برنز بکار رفته است و برای از بین نرفتن انحنای مدال‌ها، آن‌ها را به کمک فناوری نانو و با ترکیبی ویژه پوشانده‌اند.او با بیان اینکه مدال‌ها مورد آزمایش مختلف قرار گرفته‌اند، تاکید کرد: ما این مدال‌ها را با پرس له کردیم و روبان آن‌ها را به شدت کشیدیم و حتی واکنش ترکیبات اسید را بر روی آن‌ها امتحان کردیم، اما مدال‌ها آسیبی ندیدند. حالا می‌توان اطمینان داد که مدال‌ها همه احساسات ورزشکاران را حتی شدید‌ترین آن‌ها را تحمل خواهند کرد.

بیست و دومین دوره بازی‌های المپیک زمستانی از روز ۷ تا ۲۳ فوریه (۱۸ بهمن تا ۴ اسفند) در شهر سوچی روسیه برگزار خواهد شد.
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید