مسیر سبز
مسیر سبز

جدول نرخ ویزیت برخی پزشکان شهر تهران هفت صبح:

جدول نرخ ویزیت برخی پزشکان شهر تهران 
 هفت صبح:

جدول نرخ ویزیت برخی پزشکان شهر تهران
هفت صبح: اگر نگاهی به نرخ های مصوب سازمان نظام پزشکی کنید، فوراً متوجه می شوید این رقم ها با آنچه در شهر و مطب پزشکان دیده اید، تفاوت قابل توجهی دارد. برای اینکه از نرخ واقعی ویزیت ها مطلع شویم به مناطق مختلف شهر سر زدیم و نرخ خدمات پزشکی آنها را جویا شدیم. با وجود آنکه نرخ ویزیت پزشکان متخصص 13 هزار تومان و فوق تخصص 16 هزار تومان تعیین شده اما در حال حاضر کمتر پزشک متخصص یا فوق تخصصی در سطح شهر وجود دارد که کمتر از 20 یا 25 هزار تومان ویزیت دریافت کند اما خود پزشکان درباره این تفاوت فاحش قیمت ها چه می گویند؟

یکی از پزشکان متخصص گفت: «ما اصلا مجبور نیستیم قیمت های نظام پزشکی را اعمال کنیم چون در کار ما نمی تواند اجباری باشد. اگر قرار باشد این کار انجام شود، باید نرخ ها حتی دقیقه ای محاسبه شود وگرنه ما مثلا مریضی که نیم ساعت درمانش وقت لازم دارد را یک روزه درمان نمی کنیم. درمان را در دو روز انجام می دهم و هر بار 15 دقیقه کار می کنیم!»

برخی پزشکان هم در توجیه این مسئله از مسئولیت شانه خالی می کنند و می گویند بهترین راه حل این است که خدماتی که بیمه ارایه می دهد، تقویت شود و با به حداقل رسیدن رابطه بیمار و پزشک جای هیچی حرف و حدیثی باقی نماند.

یکی از پزشکان هم توجیه جالبی درباره بالا بودن نرخ تعرفه های خودش دارد: «پزشکان سال ها زحمت می کشند و شبانه روز درس می خوانند، از سد محکمی به نام کنکور رد می شوند و در دوران دانشجویی خود تماما مشغول مطالعه هستند، آن وقت ویزیت پزشک عمومی باید هشت هزار تومان باشد؟!»


قیمت نوع تخصص آدرس مطب 20 هزار تومان متخصص قلب مرزداران 20 هزار تومان متخصص کودکان گیشا 25 هزار تومان متخصص پوست و مو و زیبایی سه راه توانیر 25 هزار تومان فوق تخصص مغز و اعصاب ولیعصر 30 هزار تومان فوق تخصص چشم پزشکی ملاصدرا 30 هزار تومان متخصص ریه سهروردی 40 هزار تومان متخصص ستون فقرات جردن 60 هزار تومان متخصص تغذیه خیابان دربند 30 دقیقه – 60 هزار تومان روانشناس بالینی فتحی شقاقی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید