هر روز!
هر روز!

ماسک های صورت هندوانه ای! معرفی چند ماسک هندوانه برای

ماسک های صورت هندوانه ای! معرفی چند ماسک هندوانه برای

ماسک های صورت هندوانه ای!
معرفی چند ماسک هندوانه برای زیبایی و سلامت پوست
به گزارش : نه تنها با خوردن هندوانه میتوانید انرژی و ویتامین های گوناگون را به بدنتان در این هوای گرم برسانید بلکه میتوایند با درست کردن انواع ماسک هندوانه به پوست خود جان تازه ببخشید. در این مطلب چندین روش ساخت ماسک هندوانه با مواد دیگر را معرفی میکنیم.
: ماسک های صورت هندوانه ای!
اگر می خواهید پوست تان صاف و شفاف شود
این ماسک را به کسانی پیشنهاد می کنیم که اولا پوستی معمولی یا حساس دارند و دوم اینکه احساس می کنند پوست شان طراوت و تازگی خود را از دست داده و به دنبال راه حلی برای شفاف کردن پوست شان هستند.
مواد لازم:
بادام: مقداری شیر: نصف فنجان آب هندوانه: نصف فنجان
تعدادی بادام را در شیر خیس کرده یک شب در یخچال بگذارید. سپس آن را رنده کنید و به شکل خمیر درآورید. یک قاشق غذاخوری آب هندوانه را در آن ریخته تا جایی که مخلوط شما حالت چسبی شکل پیدا کند، این مخلوط را حدود 15 دقیقه روی صورت تان بگذارید و سپس با آب سرد آب بکشید. بادام هم پوست شما را تغذیه می کند و با لایه برداری مختصری سلول های مرده را برمی دارد و باعث نوسازی پوست می شود، شیر هم به عنوان یک پاک کننده حسابی پوست تان را تمیز می کند و در نهایت هندوانه پوست را آبرسانی کرده و لیکوپن موجود در آن رنگ پوست را روشن کرده و باعث درخشندگی و طراوت آن می شود.
اگر پوست تان با آفتاب سوخته است
آب هندوانه می تواند از پوست شما در مقابل آفتاب سوختگی محافظت کند.
مواد لازم:
خیار: چند تکه خرد شده هندوانه: یک چهارم فنجان
این ماسک با مخلوط کردن مقداری مساوی خیار و هندوانه تهیه می شود. باید هر کدام را پوست بکنید، سپس آنها را له کرده و به مقدار مساوی با هم مخلوط کنید و حدود 20 دقیقه روی پوست بگذارید. این ماسک آفتاب سوختگی های پوست تان را التیام می دهد و رنگ چهره تان را روشن تر می کند.
چرا هندوانه شما را جوان می کند
در هندوانه آنتی اکسیدان هایی چون ویتامین C و A و لیکوپن وجود دارد، بنابراین می تواند همچون یک سلاح قدرتمند با تمام نشانه های پیری مبارزه کند. میوه های محدودی به اندازه هندوانه حاوی لیکوپن هستند. لیکوپن یک رنگدانه شیمیایی است که باعث ایجاد رنگ قرمز در هندوانه می شود و اثرات ضد اکسیدانی قوی ای دارد. این آنتی اکسیدان به تمامی نقاط بدن می رود و رادیکال های آزاد را خنثی می کند و تاثیرات ناشی از آنها را کاهش می دهد. رادیکال های آزاد مولکول هایی هستند که باعث تخریب بسیاری از بافت های بدن می شوند و بر اثر قرار گرفتن در آفتاب و سیگار کشیدن افزایش پیدا می کنند. خطوط ظریف روی پوست، چروک ها، لک های پیری و… همه نتیجه افزایش رادیکال های آزاد هستند.
ماسک هایی که می توانید هر روز استفاده کنید
پوست هندوانه را از قسمت گوشت آن به طور کامل پاک کنید و بشویید و چند تکه کنید. تکه ها را در یخچال بگذارید و در میان روز یا وقتی از این هوای گرم به خانه برمی گردید پوست را از داخل یخچال بردارید و روی صورت بگذارید تا حسابی پوست تان خنک شود. برای آرامش و شادابی پوست می توانید همین کار را بعد از هرکدام از ماسک های دیگر نیز انجام دهید.
ماسک بعد از اصلاح
خانم های زیادی هستند که بعد از اصلاح پوست شان شدیدا ملتهب می شود. اگر بعد از اصلاح به نوعی پوست را خنک کنید هم التهاب زودتر می خوابد هم احتمال جوش زدن کمتر می شود. همچنین این ماسک برای پوست های جوش دار بسیار مناسب است.
مواد لازم:
هندوانه: یک چهارم فنجان (سفیده داخلی پوست) خیار: یک تکه سیب زمینی خام (با پوست): یک تکه جوانه ماش: یک قاشق غذاخوری ماست شیرین و تازه: یک قاشق غذاخوری
روش تهیه: همه مواد را با هم در مخلوط کن بریزید و مدت 20 دقیقه این مخلوط را روی پوست بگذارید و بعد با آب خنک آب کشی کنید. افرادی که پوست خشک دارند می توانند به جای ماست، از یک قاشق خامه استفاده کنند و بعد از شستن ماسک (برای مرطوب کردن پوست) حتما روغن بادام شیرین به صورت بمالند. همچنین دقت کنید که این ماسک را بلافاصله بعد از درست کردن به صورت بمالید. برای صرفه جویی بهتر است که از قسمت سفیده هندوانه استفاده کنید. البته استفاده از قسمت قرمز هندوانه هم مانعی ندارد.
ماسک انرژی بخش
پیشنهاد می کنیم این ماسک انرژی بخش را حتما امتحان کنید، این ماسک پوست شما را خنک و تمیز می کند و ظاهر آن را جوان نگه می دارد. یک فنجان هندوانه را له کنید و سپس آن را روی صورت و گردن بمالید. بعد از 15دقیقه صورت تان را بشویید، خیلی زود پوست شما طراوت و تازگی خود را پیدا می کند.
آب هندوانه را گرفته و روی پوست برای 15 تا 20دقیقه قرار دهید. سپس آن را با آب سرد بشویید. این ماسک باعث می شود لکه های پوستی از بین رفته و کم رنگ تر شود.
کرم ضدچروک بسازید
مواد لازم:
هندوانه: چند تکه آووکادو: یک عدد وازلین: 2 قاشق غذاخوری
پوست هندوانه را بگیرید و آن را به قطعات کوچک ببرید تا بتوانید به راحتی هسته ها و دانه های آن را جدا کنید. پوست آووکادو را هم بکنید، هسته را بگیرید و آن را خرد کنید در نهایت آووکادو و هندوانه را در مخلوط کن بریزید تا کاملا با هم آمیخته شوند. 2 قاشق غذاخوری وازلین به آن اضافه کنید و مخلوط کردن را ادامه دهید. مخلوط به دست آمده را در کاسه ای بریزید و در یخچال بگذارید، بعد از 30 دقیقه ماسک شما برای استفاده آماده است. هندوانه پوست را نرم می کند و چربی های موجود در آووکادو چروک های ریز را از بین می برد.
سالادی برای پوست شما
اگر بعد از یک روز سخت کاری می خواهید کمی به پوست تان آرامش دهید بد نیست این ماسک را امتحان کنید تا به پوست تان آرامش و نشاط دهید. بعد از ورزش کردن هم این ماسک به پوست نشاط و

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید