هر روز!
هر روز!

ثواب دعا کردن ثواب دعا کردن : ثواب دعا

ثواب دعا کردن 
 
 ثواب دعا کردن : ثواب دعا

ثواب دعا کردن

ثواب دعا کردن : ثواب دعا کردن
: ثواب دعا کردن

: پاداش دعا کردن در شب و روز پیامبر خدا(صلی الله علیه و آله) فرمود: آیا شما را بر اسلحه ای راهنمایی نکنم که از دشمن خویش نجاتتان دهد و روزی شما را بیفزاید؟ یاران عرض کردند: آری.
پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) فرمود: در شب و روز دعا کنید؛ چرا که اسلحه مؤمن، دعا باشد.

پاداش گرد هم آیی هنگام دعا امام صادق(علیه السلام) فرمود: هرگز چهار کس بر یک چیز اتفاق نظر پیدا نکنند و بر آن دعا ننمایند جز آن که پیش از پراکنده شدن، دعایشان مستجاب گردد.

پاداش دعای پنهانی امام رضا(علیه السلام) فرمود: یک دعای پنهانی بنده، با هفتاد دعای آشکارا برابر آید.

پاداش دعا در سحرگاه امام باقر(علیه السلام) فرمود: به راستی، خدای گرامی و بزرگ در میان بندگان مؤمن خویش، دعا کنندگان را دوست دارد؛ پس بر شما باد که از سحرگاه تا هنگام برآمدن آفتاب دعا کنید؛ زیرا آن هنگام درهای آسمانی گشوده شوند و بادهای رحمت بوزند و روزی آفریدگان تقسیم گردد و حاجت های بزرگ برآورده شود.

پاداش دعا برای مؤمنان امام کاظم(علیه السلام) فرمود: هر کس بر برادران و خواهران مؤمن و مسلمان خویش دعا کند، خداوند به تعداد هر مؤمنی فرشته ای را گمارد که بر دعا کننده دعا کند.
امام رضا(علیه السلام) فرمود: هیچ مؤمنی نباشد که بر برادران و خواهران مؤمن و مسلمان، زنده یا مرده دعا کند جز آن که خداوند به تعداد هر برادر و خواهر مؤمنی از هنگام برانگیخته شدن آدم(علیه السلام) تا برپایی رستاخیز بر او حسنه نویسد.
امام صادق(علیه السلام) فرمود: هر کس هر روز بیست و پنج بار گوید: «اللّهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنینَ وَ المُؤْمِناتِ و المُسْلِمینَ وَ المُسْلِماتِ» خداوند به تعداد هر مؤمنی که در گذشته و هر مؤمنی که تا روز رستاخیز به دنیا خواهد آمد بر او حسنه نویسد و گناهی از او پاک گرداند و درجه ی او را بالا برد.
امام صادق از پدرش(علیهماالسلام) روایت نموده که پیامبر خدا(صلی الله علیه و آله) فرمود: هیچ بنده ای نباشد که برای برادران و خواهران مؤمن دعا کند جز آن که خداوند همانند آنچه را که برای آنان دعا کرده به شماره هر برادر و خواهر مؤمنی که از آغاز آفرینش دنیا تا پایان آن به دنیا آمده و تا روز رستاخیز به دنیا خواهد آمد به او باز پس دهد و همانا دستور داده شود که بنده ای را به دوزخ برند، در حالی که او را بر زمین می کشند برادران و خواهران مؤمن گویند: پروردگارا! این بنده همان است که بر ما دعا می کرد. شفاعت ما را درباره او بپذیر؛ پس خداوند شفاعت آنان را درباره آن بنده بپذیرد و او از دوزخ رهایی یابد.
امام صادق(علیه السلام) روایت نموده که پیامبر خدا(صلی الله علیه و آله) فرمود: چون یکی از شما دست بر دعا بردارد دعایش را همگانی گرداند که این کار دعا را به اجابت نزدیک تر سازد.

——————————————————————————–
برگرفته از مجله گنجینه، ش 60 .
تنظیم گروه دین و اندیشه تبیان، هدهدی

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید