مسیر سبز
مسیر سبز

كوسن‌هاي لبه توري/ دکوراسیون مامان بزرگ ها! كوسن‌هاي

كوسن‌هاي لبه توري/ دکوراسیون مامان بزرگ ها! 
 
 كوسن‌هاي

كوسن‌هاي لبه توري/ دکوراسیون مامان بزرگ ها!

كوسن‌هاي لبه توري سفيد رنگ و ساده كه از قديم مورد استفاده قرار مي‌گرفتند، هنوز هم جذاب و زيبا هستند. اما اگر به دنبال ايجاد جلوه‌اي نو در آنها هستيد، اين مطلب را بخوانيد تا ايده بگيريد. چند نوع كوسن لبه توري را انتخاب كنيد و هر كدام را به نحوه‌هاي متنوع طرح‌دار كنيد. براي انجام اين پروژه كه نوعي رنگ‌آميزي پارچه است، بايد از رنگ مخصوص پارچه استفاده كنيد. رنگ پارچه به‌خوبي روي پارچه‌هاي پنبه‌اي عمل مي‌كند اما اين نوع پارچه‌ها را بايد حتما قبل از رنگ‌كردن و اجراي تكنيك پتينه بشوييد و اتو كنيد. اين‌كار سبب مي‌شود تا آهار و برق پارچه كه ممكن است سبب جلوگيري از جذب رنگ شود، از بين برود. وسايل مورد نياز: كوسن‌هاي سفيد لبه توري اتو خط‌كش مداد يك ورقه از كاغذي ضخيم رنگ پارچه به رنگ صورتي كم‌رنگ بشقاب غلتك فومي مهرهايي با طرح قلب مراحل انجام كار:
ابتدا روكوسني را بشوييد و خوب اتو كنيد تا سطحي تميز و صاف به‌وجود آيد.

با كمك خط‌كش و با قراردادن آن در جايگاه قطر روكوسني، مركز روكوسني را مشخص كنيد و با مداد علامتي بسيار كوچك در آن قسمت بزنيد.

ورقه كاغذي را داخل رويه كوسن، بين دو لايه روكوسني قرار دهيد تا رنگ از لايه اول به لايه دوم پس‌ندهد.

رنگ صورتي ملايم را روي بشقاب بريزيد. غلتك را روي رنگ بغلتانيد تا كاملا آغشته به رنگ شود؛ سپس روي سطح مهر قلب را با كمك غلتك به رنگ آغشته كنيد و گروه چهارتايي از قلب‌ها را روي روكوسني مهر كنيد؛ طوري‌كه قسمت پاييني قلب‌ها در مركز روكوسني به‌هم برسند.

سپس بار ديگر مهر را به رنگ آغشته كنيد و چهار قلب ديگر مانند آنچه در تصوير مي‌بينيد روي روكوسني مهر كنيد. سپس بگذاريد كاملا خشك شود و سپس روي آن را اتوي داغ بكشيد تا رنگ روي پارچه ثابت شود.

شما مي‌توانيد براي روكوسني‌هاي ديگر از مهرهايي با قالب‌ها و الگوهاي قلب به شكل ديگر استفاده كنيد و تجربه‌اي جديد به دست آوريد.
اختصاصی مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید