مسیر سبز
مسیر سبز

عماد رضا به درد استقلال می خورد؟ تماشا: عماد

عماد رضا به درد استقلال می خورد؟ 
 تماشا: عماد

عماد رضا به درد استقلال می خورد؟
تماشا: عماد محمد رضا مهاجم عراقی متولد کربلا، یکی از باسابقه ترین بازیکنان خارجی لیگ ایران است اما با خاطراتی که ما از حضور او و هموطنان عراقی او در ایران داریم این سوال به وجود می آید او در شرایط فعلی به درد استقلال می خورد؟ نوستالژی حضور او در ایران کمک زیادی به پاسخ این سوال می دهد!خوب: عماد رضا آقای گل

ستاره عراقی برای اولین بار در مسابقات جوانان آسیا در سال 2000 با تیم ملی عراق در ورزشگاه شیرودی دیده شد. درخشش او در تیم جوانان عراق باعث شد تا در شرایط بحرانی فولاد در لیگ هفتم، او با پیشنهاد مسعود رضاییان مدیرعامل فولاد به این تیم بیاید.

در توافقات عماد رضا و رضاییان آمده بود که مهاجم عراقی علاوه بر مبلغ قراردادش بابت هر گل زده در فولاد هزار دلار هم پاداش بگیرد. حاصل این وعده تشویقی 8 گل بود که عماد رضا برای فولاد زد. اودر لیگ نهم هم با 19 گل با ابراهیم زاده 18 گله رقابت کرد و آقای گل این دوره از لیگ برتر شد.


بد: عماد رضای یاغی

درخشش عماد رضا در لیگ نهم چندان بی حاشیه هم نبود. او در این فصل در مقطعی با امیر قلعه نویی درگیر شد. در روزهایی که عماد رضا برای عنوان آقای گلی می جنگید، در بازی سپاهان – صبای قم یک پنالتی به نفع سپاهان گرفته شد که امیر قلعه نویی این پنالتی را به هادی عقیلی سپرد.

همین مسئله منجر به درگیری با سرمربی واخراج موقت عماد رضا شد اما با وساطت ساکت او به تیم برگشت و آقای گل لیگ شد. با این وجود او بعد از این ماجرا به صورت قرضی به شاهین بوشهر رفت و بعد از پشت سر گذاشتن روزهای ضعیف، دوباره به سپاهان برگشت.

عماد رضا در این سال ها هیچ وقت به روزهایغ اوجش در لیگ نهم برنگشت. با این وجود شنیده می شود که پروژه جذب او برای استقلال با درخواست رسمی قلعه نویی بعد از خداحافظی قطعی فرهاد مجیدی به جریان افتاده است. قلعه نویی هر چندن از نظر اخلاقی هیچ اعتقادی به عماد رضا ندارد اما معتقد است سبک بازی او در شرایط فعلی به کار استقلال می آید.


زشت: عماد رضای شلخته!

حضور بازیکنان عراقی در ایران معمولا با پایان خوشی همراه نبوده. عراقی ها فوتبالیست های منظمی نیستند و این بی نظمی حتی در زندگی خصوصی آنها هم به چشم می خورد. به جز کرار جاسم، یاغی مشهور عراقیف خود عماد رضا هم در زمان زندگی در ایران مشکلات بزرگی داشت.

گفته می شود بی نظمی او در اصفهان باعث شد تا حتی همسایه های او در آپارتمانش در محله خواجوی اصفهان هم از او گلایه کنند! آنها در آن زمان مدعی بودند که عماد رضا نظافت را رعایت نمی کند و نظم ساختمان را به هم زده است.


روشن: یعقوب کریمی ها را دادیم که عماد رضا بیاوریم!

خیلی از کارشناسان معتقدندکه با بازگشت جباری و جانواریو، عماد رضا یکی از بازیکنانی است که در نیم فصل دوم به کار استقلال می آید. با این وجود حسن روشن پیشکسوت و مهاجم سابق استقلال در این باره به تماشا می گوید: «عماد رضا پیش از این نشان داده که بازیکن موثری است و می تواند به هر تیمی کمک کند اما استقلالی ها در مورد جذب این بازیکن دست به ریسک بزرگی ردند. آنها روی حساب گذشته این بازیکن اقدام به جذب او کردند اما از کجا معلوم که او همان آقای گل لیگ نهم باشد؟!»

او همچنین در مقایسه عماد رضا با سایر مهاجمان استقلال می گوید: «شاید اگر یعقوب کریمی در تیم حفظ می شد حالا نیازی به امثال عماد رضا نبود. امیدوارم او در ادامه تبدیل به یک بازیکن بی مصرف نشود و بعد از ضرر مالی و زمانی تازه به فکر این نیفتیم که سیاوش اکبرپور و بقیه بهتر از او بودند!»

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید