بهترین زندگی
بهترین زندگی

چاقی در بارداری، زنان باردار بخوانند عوارض چاقی در

چاقی در بارداری، زنان باردار بخوانند
عوارض چاقی در زنان و بارداری
در زنان چاق عدم تخمک‌گذاری، نازایی، ناباروری، سرطان‌های رحم و سینه شایع‌تر است. همچنین چاقی از عوامل بسیار مهم مرگ مادران به دلیل بروز بیشتر ترومبو‌آلبومینی،‌عوارض ناشی از بیهوشی و عفونت‌های رحم پس از عمل سزارین بوده و چاقی مادر با بروز بیشتر ماکروزومی یعنی وزن بیش از چهار کیلوگرم نوزاد در بدو تولد، همراه است.

چاقی عامل خطری برای بسیاری از بیماری‌های دوران بارداری از جمله دیابت‌ بارداری، فشار خون بالا و مسمومیت بارداری بوده و همچنین با شیوع بیشتر عفونت‌های رحم و خونریزی‌های پس از زایمان همراه است.

باید و نبایدهایی برای زنان باردار
خانم‌های باردار دچار اضافه وزن و چاق، نباید از رژیم‌های محدود برای کاهش وزن استفاده کنند. برای مثال، رژیم غذایی که در آن مصرف کربوهیدرات‌هایی مانند نان، برنج، ماکارونی حذف می‌شود یا رژیم‌های غذایی که در آنها از تمام گروه‌های غذایی اصلی یعنی نان و غلات، شیر و مواد لبنی، سبزی و میوه، گوشت، حبوبات و تخم مرغ استفاده نمی‌شود، برای این گروه نامناسب است.

تحرک کافی از طریق پیاده‌روی منظم روزانه مثلا یک ساعت پیاده‌روی در روز، در صورت نداشتن ممنوعیت پزشکی بسیار مناسب است.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال « راهنمای بارداری »، « زندگی با کودک » و « سلامت زنان » در اختیار شما قرار می‌دهد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید