مسیر سبز
مسیر سبز

شاخص کل بورس 56 هزار واحدی شد خبرگزاری مهر:

شاخص کل بورس 56 هزار واحدی شد
خبرگزاری مهر: در اولین دقایق آغاز معاملات امروز بورس اوراق بهادار شاخص کل بورس با عبور از مرز 56 هزار واحد رکورد جدیدی در تاریخ بورس کشورمان به ثبت رساند.

شاخص کل بورس تهران امروز در اولین دقایق آغاز معاملات با عبور از مرز 56 هزار واحد، رکورد جدیدی در تاریخ بورس کشور به ثبت رساند. در حال حاضر شاخص کل بورس به 56 هزار و 160 واحد رسیده است.

با آغاز گرم ترین ماه سال بازار معاملات بورسی هم داغ شده است، شاخص کل بورس دیروز در اولین روز معاملات مردادماه با عبور از نیمه 55 هزار واحد رکورد تازه ای به ثبت رساند و در مرز 56 هزار واحد متوقف شد.

شاخص کل بورس دیروز در پایان معاملات در عدد 55 هزار و 942 متوقف شد تا تنها یک قدم تا 56 هزار واحد و ثبت رکوردی دیگر در تاریخ بورس فاصله داشته باشد. در حال حاضر ارزش روز بازار سهام از 268 هزار میلیارد تومان عبور کرده است.

فعالان بازار سرمایه از هجوم نقدینگی در پی کاهش قیمت ها و سودآوری در بازارهای سکه، طلا و ارز به بازار سرمایه خبر می دهند. در عین حال برگزاری مجامع و گزارش های عملکرد مثبت شرکتها نوعی خوشبینی از آینده سهام شرکت های بورسی را به همراه داشته است.

شاخص بورس ابتدای امسال را از عدد 38 هزار و 40 واحد آغاز کرد. شاخص کل در دومین روز کاری سال 92 از مرز 39 هزار واحد عبور کرد و در 14 فرورودین ماه، رکوردی دیگر را به ثبت رساند و از 40 هزار واحد گذشت. این متغیر در 18 فروردین ماه دوباره وارد 39 هزار واحد شد، اما روند نزولی آن ادامه دار نشد و 19 فروردین به کانال 40 هزار واحد برگشت و روند صعودی را طی کرد.

این نمایشگر وضعیت بازار، روز دوم اردیبهشت با تاثیر هلدینگ خلیج فارس، بزرگ ترین شرکت اصل چهل و چهاری و همچنینن نمادهای فولادی، وارد کانال 41 هزار واحد شد.

شاخص در روز چهار اردیبهشت از 42 هزار واحد گذشت و در هشتمین روز اردیبهشت ماه رقم 43 هزار واحد را پشت سر گذاشت. این متغیر در دهم اردیبهشت ماه هم از 44 هزار واحد و گذشت و در چهاردهمین روز اردیبهشت ماه، از 45 هزار واحد گذشت. شاخص روز 25 خرداد از 46 هزار و در روز 26 خرداد از 47 هزار واحد گذشت.

شاخص کل در 27 خرداد از 48 هزار واحد و در روز پنجم تیرماه از 49 هزار واحد گذشت. صبح روز هشتم تیرماه نیز این متغیر بازار سهام از 50 هزار واحد گذشت و روز بعد از آن، از عدد 51 هزار واحد گذشت. همچنین شاخص کل بورس که نمایانگر وضعیت بورس است در تاریخ 10 تیرماه از مرز 52 هزار واحد گذشت. شاخص در روز 15 تیرماه جاری دو رکورد تاریخی را به ثبت رساند و مرز 53 و 54 هزار واحد را پشت سرگذاشت. در نهایت شاخص بورس در 19 تیرماه سال جاری از مرز 55 هزار واحد برای اولین بار عبور کرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید