مسیر سبز
مسیر سبز

فیلم 50 میلیارد تومانی مجید مجیدی مجید مجیدی مدتی

فیلم 50 میلیارد تومانی مجید مجیدی 
 مجید مجیدی مدتی

فیلم 50 میلیارد تومانی مجید مجیدی
مجید مجیدی مدتی است ساخت فیلمی درباره زندگی حضرت محمد(ص) را آغاز کرده است.

مراحل مقدماتی و پیش‌تولید این پروژه که حدود سه سال به طول انجامیده از مهرماه سال 1386 با فعالیت گروه تحقیق آغاز شده و اولین نسخه آن هم در نوروز سال 1388 آماده شده است. طبق پیش‌بینی های گروه سازنده،دوره‌ پیش‌تولید پروژه از خردادماه 1389تا شهریورماه 1390 تعیین شده و با پایان این مرحله فیلمبرداری آغاز می شود.

این اثر قرار است به شکل یک سه گانه سینمایی و مستقل از هم تولید شود که هر کدام از این بخش ها به مقاطع مختلف زندگی پیامبر اسلام(ص)می پردازد. در اولین فیلم،قصه از دوران جاهلیت و شرایط اجتماعی زمان تولد پیامبر آغاز می‌شود و با 12 سالگی ایشان به‌ پایان می‌رسد.

نکته مورد توجه در ساخت این اثر، ابعاد بین المللی آن است، به طوری که این فیلم با مشارکت گروهی غیرایرانی ساخته و نهایتا در بازارهای خارجی و برای مخاطبان سرتاسر دنیا عرضه شود. جمعی از عوامل بین‌المللی نیز برای انجام این پروژه دعوت به همکاری شده‌اند و اینک در کنار همکاران ایرانی‌ خود مشغول به ‌کار هستند.

مجید مجیدی به عنوان  تنها کارگردان ایرانی که نامش به فهرست اسکار راه یافته، دست به چنین کاری زده و قرار است با مبلغی بالغ بر 50 میلیارد تومان، این اثر را بسازد. اگر او بتواند از پس ساخت چنین فیلمی به خوبی برآید، بی شک نامش بار دیگر بر سر زبان ها خواهد افتاد و از او به عنوان کارگردانی نمونه یاد خواهد شد.

منبع: خبرآنلاین
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید