هر روز!
هر روز!

لیگ قهرمانان اروپا؛ آدرنالین خالص : لیگ قهرمانان اروپا؛ آدرنالین

لیگ قهرمانان اروپا؛ آدرنالین خالص : لیگ قهرمانان اروپا؛ آدرنالین

لیگ قهرمانان اروپا؛ آدرنالین خالص
: لیگ قهرمانان اروپا؛ آدرنالین خالص
با شروع دوباره لیگ قهرمانان، فوتبال به اوج هیجان خود در قاره سبز خواهد رسید و بازی های خاطره انگیزی رقم خواهد خورد.
به گزارش : به گزارش "ورزش سه"، در 25 سالی که از آغاز لیگ قهرمانان اروپا سپری شده، دیدارهای خاطره انگیز فراوانی در این رقابت ها برگزار شده است؛ دیدارهایی پرتب و تاب که سال های در ذهن هواداران فوتبال خواهد ماند. به بهانه آغاز فصل نوین این رقابت ها که از امشب خواه بود، نگاهی خواهیم داشت به 10 دیدار پرهیجان تاریخ چمپیونزلیگ:
 
بایرن مونیخ 6 – 4 یوونتوس؛ 16-2015
 
با توجه به تساوی 2-2 در دیدار رفت در تورین، شاگردان گواردیولا در شرایط بهتری پای به بازی برگشت گذاشتند اما طوفان بیانکونری در 30 دقیقه اول باعث شد این تیم 2 بار توسط پوگبا و کوادرادو به گل برسد.
 
 

 
 
گل دقیقه 73 لواندوفسکی امیدهای بایرن را زنده کرد تا اشتباه پاتریس اورا در دقیقه 90 در نهایت منجر به زدن گل تساوی توسط مولر شود و بایرن 2 بار دیگر در اوقات اضافه توسط تیاگو و کینگزلی کومان به گل های بعدی نیز دست پیدا کرده و بوفون و یارانش وداعی تلخ با رقابت ها دارا باشند.
 
منچستریونایتد 4 – 5 بایرن مونیخ؛ 10-2009
 
بایرن موفق شد طی 13 دقیقه 2 بار دروازه فان درسار را گشوده و دیدار رفت در مونیخ را 1-2 به سود خود به پایان برساند.
 
 

 
اما در دیدار برگشت شاگردان فرگوسن شروع رویایی داشتند و 3 بار توسط گیبسون و نانی (2 بار) در نیمه اول به گل رسیدند اما اولیچ در دقیقه 43 یکی از گل ها را پاسخ داد.
 
اخراج بچگانه رافائل باعث افزایش هجوم بایرن و در نهایت گل فراموش نشدنی روبن شد تا باوارایی ها با تفاصل گل راهی مرحله نیمه نهایی شوند.
 
یوونتوس 3 – 4 منچستریونایتد؛ 99-1998
 
گل نیمه اول آنتونیو کونته با ضربه دیدنی رایان گیگز در اوقات اضافی پاسخ داده شد تا همه چیز به جدال تورین بکشد.
 
 

 
 
شروع فوق العاده شاگردان لیپی باعث شد تا این تیم 2 بار و در 10 دقیقه ابتدایی توسط اینزاگی به گل برسد اما هر 2 گل توسط روی کین و داویت یورک در همان 45 دقیقه اول پاسخ داده شد تا شیاطین سرخ با گل دقیقه 83 اندی کول، با اقتدار راهی فینال شده و حریف بایرن مونیخ شوند.
 
بارسلونا 2 – 3 چلسی؛ 12-2011
 
دیدیه دروگبا موفق شد با فرصت طلبی در دیدار رفت، چلسی را با یک گل برتری به دیدار نوکمپ بفرشتد اما بارسا موفق شد در دقایق 35 و 43 توسط بوسکتس و اینیستا گلزنی کرده و در آستانه راهیابی به فینال قرار بگیرد.
 
 

 
 
اخراج جان تری کار چلسی را دشوارتر کرد اما رامیرس در لحطات پایانی نیمه اول با یک ضربه چیپ گل نجات بخش آبی های لندن را به ثمر رساند تا در روزی که لیونل مسی پنالتی از دست داد، تورس با گل دقیقه 90 خود جشن لندنی ها را در نوکمپ تکمیل کند.
 
منچستریونایتد 6 – 5 چلسی؛ 08-2007
 
دو نماینده پرقدرت انگلسی در بازی فینال یکدیگر را در مسکو ملاقات کردند و رونالدو با پروازی دیدنی شیاطین سرخ را پیش انداخت.
 
 

 
 
فرانک لمپارد ستاره خط میانی چلسی در همان نیمه اول کار را به تساوی کشاند تا در روزی که چلسی 2 بار دیرک دروازه فان درسار را به لرزه درآورد، کار به ضربات پنالتی بکشد.
 
اگرچه رونالدو پنالتی خود را از دست داد، اما لیز خوردن جان تری امیدهای یونایتد را زنده نگه داشت تا فان درسار با مهار ضربه آنلکا، آخرین قهرمانی یونایتدها در اروپا را به ارمغان آورد.
 
دورتموند 3 – 2 مالاگا؛ 13-2012
 
بعد از تساوی فاقد گل در دیدار رفت، مالاگا موفق شد با زدن 2 گل در مقابل تک گل لواندوفسکی در آستانه راهیابی به جمع 4 تیم قرار بگیرد.
 
 

 
 
اما طوفان شاگردان کلوپ به یکباره آغاز شد و رویس در دقیقه 91 و سانتانا در دقیقه 93 موفق شدند دروازه مالاگا را باز کرده تا در نهایت زنبورها حریف رئال مادرید در مرحله نیمه نهایی بشوند.
 
چلسی 7 – 5 لیورپول؛ 09-2008
 
پیروزی 1-3 در دیدار رفت باعث شد تا چلسی در آستانه صعود به نیمه نهایی قرار بگیرد اما آریرو و آلونسو 2 بار در 30 دقیقه ابتدایی دروازه چلسی را گشودند تا امید به اردوی مرسی سایدی ها باز گردد.
 
 

 
 
اما در نیمه دوم فستیوالی از گل به راه افتاد و چلسی 3 بار توسط دروگبا، لمپارد و الکس و لیورپول 2 بار توسط کویت و لوکاس گلزنی کرده تا در نهایت بازی با نتیجه به یادماندنی 4-4 به پایان رسیده و آبی های لندن انتقام نیمه نهایی سال 2005 را بگیرند.
 
رئال مادرید 4 – 1 اتلتیکو مادرید؛ 14-2013
 
گل نیمه اول دیگو گودین روی اشتباه محض ایکر کاسیاس باعث شد تا حتی خوش بین ترین هواداران رئال مادرید نیز امیدی به باز شدن دروازه کورتوا و فتح لیگ قهرمانان بعد از سالها نداشته باشد.
 
 

 
 
اما ضربه سر فراموش نشدنی سرخیو راموس رئال را راهی اوقات اضافه کرد تا در نهایت با گل های گرت بیل، مارسلو و رونالدو کهکشانی ها لیگ قهرمانان را فتح کرده و بعد از سالها این بار کارلتو بر بام اروپا تکیه بزنند.
 
بارسلونا 6 – 5 پاری سن ژرمن ؛ 17-2016
 
شکست سنگین 0-4 در پاریس باعث شد تا بارسا به امید معجزه پای به بازی برگشت بگذ

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید