هر روز!
هر روز!

رصد ستارگان با موبایل - مجله علمی ایران : رصد

رصد ستارگان با موبایل - مجله علمی ایران : رصد

رصد ستارگان با موبایل - مجله علمی ایران
: رصد ستارگان با موبایل

به گزارش :
این برنامه که Cosmic Watch  نام دارد، گذشته سیستم های خورشیدی را در هر برهه ای از زمان به کاربران نشان داده و حتی می تواند تصوری از وقایع آینده مانند یک خورشید گرفتگی را برای آنها ترسیم کند. این برنامه نمایش زنده ای از جهان هستی و چگونگی گذر زمان در منظومه شمسی را به کاربران نشان می دهد.
محققان داده های حرکت و اطلاعات  سیارات،  گرانش، اندازه سیارات و مسیرهای مداری آنها را از ناسا و سایر سازمان ها گرفته و در این نرم افزار گنجانده اند.
نرم افزار  Cosmic Watch  اولین ساعت(گاه شمار) نجومی در عصر دیجیتال است. Cosmic Watch در سه حالت عمل می کند: “حالت ساعت جهانی” برای زمان گیری بر اساس ساعت اتمی، “حالت نجوم” برای مشاهده صور فلکی و سیارات در آسمان و “حالت طالع بینی” که برای مشاهده نمودارهای اختری است.
حالت نجوم نشان دهنده سیارات نزدیک و چگونگی حرکت اجرام آسمانی در سراسر آسمان است. حالت طالع بینی سیارات را با نمادهای باستانی خود در نشانههای زودیاک نشان داده و به کاربر اجازه ثبت تاریخ تولد و مشاهده نمودار اختری آن را می دهد. این نمودار به کاربر کمک می کند تا حالت و تاثیر سیارات و صور فلکی را در تولد خود مشاهده کند. گرچه که این امر از نظر علمی کاملا رد شده، اما میتواند در کتار بخشهای جدی، به جنبه های سرگرمی برای کاربران نیز مبدل شود.
این نرم افزار در حال حاضر در فروشگاه Google Play و App Store اپل موجود بوده و قیمت آن در حدود ۳.۹۹ است.
محققان این پژوهش در حال برنامه ریزی برای گنجاندن این برنامه در Apple Watch هستند. آنها همچنین در حال تلاش برای توسعه جنبه های آموزشی این نرم افزار و راه اندازی یک کمپین در سایت منبع یابی Kickstarter برای کمک به جمع آوری پول برای این برنامه هستند. این برنامه یک ابزار آموزشی بالقوه برای معلمان، والدین و کسانی است که علاقه زیادی به نجوم دارند.
پیش از این نرم افزاری با نام Starry Night مورد توجه علاقه مندان به آسمان شب بوده است. اگر به ستاره شناسی و نجوم علاقمند هستید میتوانید فاقد نیاز به تلسکوپ های گران قیمت و تنها با کمک نرم افزار Starry Night به مشاهده آسمان، ستارگان و سیارات بپردازید. با استفاده از نرم افزار Starry Night که به نام آسمان پر ستاره نیز شهرت دارد میتوانید شبی پر ستاره را در رایانه خود داشته باشید و به رصد ستارگان بپردازید.


برای ارسال اولین نظر کلیک کنید