مسیر سبز
مسیر سبز

طرح انتقال پایتخت دوباره جدی شد خبرگزاری ایرنا: نماینده

طرح انتقال پایتخت دوباره جدی شد
خبرگزاری ایرنا:  نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان این که طرح انتقال پایتخت در راستای تمرکز زدایی از تهران تهیه شده است، گفت: بر اساس این طرح پادگان ها، نیروی انتظامی، صنایع، دانشگاه ها و مراکز علمی به صورت عادلانه در کشور توزیع می شوند.

ابوالفضل ابوترابی روز شنبه افزود: طرح انتقال پایتخت این هفته با درخواست 50 نفر از نمایندگان با اولویت در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گرفته است.

وی یادآور شد: ساماندهی شهر تهران بزرگ از مهم ترین مباحث این طرح هفت ماده ای است که بر اساس آن سه قوه باید این ساماندهی را با هماهنگی یکدیگر انجام دهند.

ابوترابی که طراح این طرح است، تصریح کرد: در این طرح پیشنهاد شده است شورای عالی انتقال پایتخت به ریاست رییس جمهوری تشکیل شود.

وی ادامه داد: در این شورا 14 عضو متشکل از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ستاد کل نیروهای مسلح، شهردار تهران و سازمان پدافند غیرعامل حضور خواهند داشت.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: پیشنهاد این طرح در حدود یک سال و نیم پیش به کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ارایه شد و از آن زمان تاکنون بررسی کارشناسی شده است.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر تمرکز زدایی در تهران خاطرنشان کرد: درحال حاضر 10 درصد فضای تهران را پادگان ها و نیروی نظامی، صنایع و دانشگاه و مراکز علمی تشکیل می دهند که باید این مراکز به صورت عادلانه در کل کشور توزیع شوند.

وی ادامه داد: انتقال پایتخت سیاسی -اداری نیز از مفاد این طرح است که بر اساس آن شورای انتقال پایتخت تشکیل و در مدت دو سال برای انتقال پایتخت برنامه ریزی می شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید