هر روز!
هر روز!

راه اندازی سریع ترین شبکه فیبر نوری راه اندازی سریع

راه اندازی سریع ترین شبکه فیبر نوری راه اندازی سریع

راه اندازی سریع ترین شبکه فیبر نوری
راه اندازی سریع ترین شبکه فیبر نوری : راه اندازی سریع ترین شبکه فیبر نوری مسئولان آزمایشگاه ملی ساندیا قصد دارند تا شبکه قدیمی سیم مسی خود را با شبکه فیبر نوری 10 گیگابیت بر ثانیه جایگزین کنند. این کار علاوه بر صرفه جویی چند میلیون دلاری، باعث افزایش سرعت تحقیقات هسته ای این کشور می شود.
: راه اندازی سریع ترین شبکه فیبر نوری
به گزارش : محمود حاج زمان: بزرگ ترین شبکه محلی فیبر نوری دنیا در پشت دیوارهای آزمایشگاه های ملی ساندیا، واقع در ایالت نیومکزیکو آمریکا قرار دارد. به گفته مسئولان آزمایشگاه، جایگزینی سیم های مسی با شبکه فیبر نوری باعث صرفه جویی میلیون ها دلار می شود. مسئولان آزمایشگاه تخمین می زنند که از محل صرفه جویی در مصرف انرژی گرفته تا عدم نیاز به جایگزینی فیبرهای نوری به اندازه سیم های مسی، میزان این صرفه جویی در مدت 5 سال بالغ بر 20 میلیون دلار باشد. مجموع هزینه جایگزینی سیم های مسی با شبکه فیبر نوری نیز بالغ بر 15 میلیون دلار خواهد بود.
در کنار آزمایشگاه ملی لس آلاموس، آزمایشگاه ساندیا تاسیسات مهمی در زمینه مهندسی تسلیحات هسته ای آمریکا به شمار می رود. دانشمندان این مرکز هر ساله آزمایش های مجازی بسیاری انجام می دهند و داده های به دست آمده را بین 25 ساختمان مختلف و 13 هزار پورت به اشتراک می گذارند. استیو گوساگ، مهندس شبکه آزمایشگاه می گوید: «شبکه جدید از نوع 10 گیگابیتی است». این در حالی است که به عنوان مثال، متوسط سرعت ارتباطات در آمریکا زیر 7 مگابیت بر ثانیه است؛ و یا پروژه Fiber شرکت گوگل نیز با سرعت 1 گیگابیت بر ثانیه اجرا می شود.
استفاده از فیبر نوری تعداد سوئیچ ها و روتورهای مورد نیاز شبکه را کاهش می دهد. مکان هایی که از سیم های مسی معمول استفاده می کنند شبکه های مجزایی برای تلفن ها، رایانه ها، مسائل امنیتی و سایر تجهیزات الکترونیکی خود دارند. با استفاده از فیبر نوری همه این موارد را می توان روی یک شبکه واحد اجرا کرد، و در نتیجه به سوئیچ های پرمصرف کمتری نیاز است. آزمایشگاه ساندیا تمام سیم های مسی کهنه خود را بازیافت خواهد کرد، که مبلغی حدود 80 هزار دلار از هزینه شبکه جدید را تامین می کند. / خبرآنلاین

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید