مسیر سبز
مسیر سبز

قرض‌الحسنه برای مردم است نه کارمندان‌بانک خبرگزاری خانه ملت:

قرض‌الحسنه برای مردم است نه کارمندان‌بانک
خبرگزاری خانه ملت:  رئیس مرکز پژوهش های مجلس با اشاره به اینکه گزارش مرکز پژوهش های مجلس مبنی بر ارائه وام قرض الحسنه به کارمندان متقن و محکم است، گفت: منابع قرض الحسنه برای مردم است و نباید از این منابع به کارمندان بانک ها وام ارائه شود.

کاظم جلالی با اشاره به اظهارات روز گذشته معاون اقتصادی بانک مرکزی در حاشیه جلسه با اعضای اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران مبنی بر اینکه بعید می دانم آمار مرکز پژوهش ها درباره دریافت 50 درصد از وام های قرض الحسنه از سوی کارمندان صحیح باشد، گفت:‌ مرکز پژوهش ها تلاش می کند در گزارشهایی که تهیه می کند از منابع صحیح استفاده کند.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی افزود: این گزارش ها شاید در مواردی به مذاق کسانی خوش نیامد و مرکز پژوهش ها را مورد حجمه قرار دهند اما بعد اثبات شد که گزارش های تهیه شده صحیح بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: در سال 91 مرکز پژوهش های مجلس اولین نهادی بود که اعلام رشد اقتصادی کشور را منفی 3.5 اعلام کرد در این شرایط بسیاری به ما حمله کردند که چرا این آمار از سوی مرکز پژوهش ها اعلام شد به طوری که مرکز آمار ایران رشد اقتصادی را منفی 5.4 اعلام کرد؛  در اینجا ثابت شد که آمار مرکز پژوهش ها مبنی بر منفی بودن رشد اقتصادی صحیح بود.

جلالی گفت: تلاش ما بر این است که در مرکز پژوهش ها مواضع کاملا علمی باشد به طوری که در زمان ریاست دکتر توکلی در مرکز پژوهش ها نیز به همین شکل بود و مواضع کاملا علمی بود.

رئیس فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس افزود:‌ شاید هر کسی رئیس مرکز پژوهش ها شده به نوعی دارای موضع سیاسی بود اما بنده و مدیران قبلی این مرکز تلاش کردیم که موضع سیاسی خود را وارد مرکز پژوهش ها نکنیم و در آنجا کار علمی صورت گیرد.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش درباره گزارش مرکز پژوهش های مجلس مبنی بر ارائه وام قرض الحسنه به کارمندان گفت: این گزارش متقن بود و ما در آنجا نگفتیم به کارمندان بانک وام ارائه نشود یا به آنها رسیدگی نشود  در حالی که کارمندان بانک ها به دلیل کار حساسی که دارند باید مورد رسیدگی قرار گیرند اما بحث مرکز پژوهش ها این بود که چرا بانک ها از منابع خود به کارمندان وام نمی دهند و این تسهیلات از منابع قرض الحسنه در اختیار کارمندان قرار می گیرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم تاکید کرد: منابع قرض الحسنه برای مردم است و نباید از این منابع به کارمندان بانک ها وام ارائه شود.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه بانک ها خود دارای منابع هستند و از منابع خود می توانند نسبت به ارائه وام به کارمندان اقدام کنند، افزود: زمانی که مردم منابع قرض الحسنه در اختیار بانک ها قرار می دهند و در هنگام دریافت وام با سختی و مشکل مواجه می شوند چرا این منابع باید در اختیار کارمندان بانک قرار گیرد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید