هر روز!
هر روز!

وام ازدواج شاید اما اگر. سامانه تسهیلات ازدواج مدتی

وام ازدواج شاید اما اگر. 
 سامانه تسهیلات ازدواج مدتی

وام ازدواج شاید اما اگر...
سامانه تسهیلات ازدواج مدتی است که مسدود شده و کمتر زوجی موفق می شود که در این سامانه ثبت نام کند. همان طور که پیش بینی می شد مسوولان علت روی دادن این اتفاق را پس از هفته ها و ماه ها کشف کردند؛ نبودن پول! وام ازدواج شاید اما اگر...


مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی تصریح کرد: جهت افزایش تعداد بانک های عامل اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج،اداره اعتبارات با پیگیری های متعدد در تلاش برای اتصال برخی بانک های خصوصی به سامانه ازدواج است .
هرگونه تغییر در روند و یا نحوه اعطای تسهیلات مذکور، جهت اطلاع رسانی به عموم در اختیار آن اداره قرار خواهد گرفت.
به گفته مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی ، از ابتدای سال 1391 تا تاریخ 31 شهریور ماه همان سال و در مدت مشابه آن در سال 1392، به ترتیب تعداد 550 هزار و 452 نفر و 452 هزار و 270 نفر از متقاضیان ثبت نام کننده موفق به دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج شده اند.
در زمان حاضر به دلیل عملکرد صد درصدی منابع قرض الحسنه به مصارف قرض الحسنه در بانک های سپه، مسکن، رفاه کارگران، تجارت، کشاورزی، پست بانک، قرض الحسنه مهر ایران و همچنین اتمام بودجه تخصیصی از سوی صندوق مهرامام رضا (ع) جهت ازدواج، سامانه مربوطه جهت ثبت نام متقاضیان برای بانک های مزبور و صندوق موصوف مسدود است
وی همچنین درباره وام های فرض الحسنه گفت: اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج همانند گذشته از سوی بانک های عامل ، ملی ، صادرات و ملت از محل مانده منابع سپرده قرض الحسنه پس انداز و با توجه به تعداد متقاضی در صف در حال اقدام بوده و هم اکنون سامانه برای این بانک ها فعال است.
قربانی در مورد آمار تسهیلات اعطایی بانک مسکن نیز اظهار داشت: بانک مسکن به عنوان تنها بانک عامل طرح مسکن مهر از ابتدای طرح تا تاریخ 31 شهریور ماه در مجموع به میزان 470 هزار و 638 میلیارد ریال قرارداد تسهیلاتی منعقد نموده و در حال پرداخت قراردادهای منعقده است .

وی ادامه داد: درخواست افزایش سقف فردی تسهیلات صندوق پس‌انداز بانک مسکن (خرید- ساخت) از سوی بخش کارشناسی بانک مرکزی در حال بررسی است.
مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفت: همچنین در زمینه تسهیلات بافت فرسوده طبق قانون اعطای تسهیلات مسکن بافت های فرسوده به میزان 200‌هزار فقره تسهیلات جدید احیای بافت‌های فرسوده شهری در سال 1392 با سقف فردی 30 میلیون ریال و با رعایت مفاد سیاست های پولی، اعتباری و نظارتی نظام بانکی کشور به بانک های عامل مربوطه ابلاغ شده که بانک های عامل با توجه به منابع و مصارف بانک، نسبت به اعطای سهمیه های ابلاغی در چارچوب ضوابط بانکی اقدام می کنند.
فرآوری: محسن جندقی
بخش اجتماعی تبیان


منابع : ایرنا و فارس

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید