هر روز!
هر روز!

بمب هوشمند شیوه ای نوین برای خودکشی باکتری های مقاوم

بمب هوشمند شیوه ای نوین برای خودکشی باکتری های مقاوم

بمب هوشمند شیوه ای نوین برای خودکشی باکتری های مقاوم
بمب هوشمند باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها را وادار به خودکشی می کند
به گزارش : بمب هوشمند جدید دانشمندان موجب خودکشی باکتری های مقاوم در مقابل آنتی بیوتیک ها می شود. بمب هوشمند شیوه ای نوین برای خودکشی باکتری های مقاوم : بمب هوشمند شیوه ای نوین برای خودکشی باکتری های مقاوم خودکشی باکتری های مقاوم شیوع فزاینده باکتری های مقاوم در مقابل داروهای آنتی بیوتیک تا حد قابل توجهی به تجویزهای مکرر و استفاده از چنین داروهایی در انسان ها و حیوانات نسبت داده و به تکامل «ابرباکتری ها» منجر می شود.
: بمب هوشمند شیوه ای نوین برای خودکشی باکتری های مقاوم
بنابراین، نوعی بمب هوشمند آنتی بیوتیک جدید که گونه های خاص باکتری ها را هدف قرار می دهد، می تواند داروهای آنتی بیوتیکی نسل جدیدی ارائه دهد که برای از بین بردن خطرات باکتری های مقاوم در مقابل آنتی بیوتیک، ضروری هستند.
تکنیک جدید محققان دانشگاه کارولینای شمالی پتانسیل ارائه تسلیحات قدرتمند جدید در مبارزه با باکتری های مقاوم در مقابل چند دارو را داراست. برخلاف داروهای آنتی بیوتیک معمولی که هر دوی باکتری های خوب و بد را می کشند، این رویکرد گونه های خاصی از باکتری ها را هدف قرار داده و آن ها را از بین می برد، اما باکتری های سودمند را دست نخورده رها کرده و در واقع، مانند یک بمب هوشمند عمل می کند.
بسیاری از باکتری ها به عنوان بخشی از سیستم ایمنی شان، دارای سیستمی موسوم به CRISPR-Cas هستند که در هنگام حمله مهاجمانی مانند ویروس ها، گونه های کوچک آر ان ای موسوم به CRISPR RNA ها خلق می کنند؛ این گونه ها با توالی های خاص دی ان ای مهاجم متناظر می شوند و هنگام پیداکردن همتای متناظرشان، پروتئین هایی آزاد می کنند که دی ان ای مهاجم و بنابراین، عفونت را رفع می کنند.
محققان دانشگاه کارولینای شمالی با طراحی CRISPR RNA هایی که دی ان ای خود باکتری ها را هدف قرار می دهند، موجب خودکشی آن ها می شوند.
/ ایسنا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید