مسیر سبز
مسیر سبز

عکس؛ زندگی خصوصی بشار اسد روزگار نو: بشار اسد

عکس؛ زندگی خصوصی بشار اسد 
 روزگار نو: بشار اسد

عکس؛ زندگی خصوصی بشار اسد
روزگار نو: بشار اسد زاده ۱۱ سپتامبر ۱۹۶۵ رئیس جمهور فعلی کشور سوریه و سومین فرزند حافظ اسد است.

 او در رشته چشم پزشکی در دمشق و لندن تحصیل کرده‌است.همسر وی، اسما اسد نیز متولد ۱۱ اوت ۱۹۷۵بانوی اول سوریه محسوب می شود.

 وی فارغ التحصیل رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه کینگز لندن است.

 آنها در سال 2000 به عقد یکدیگر در آمده و رسما ازدواج کردند.حاصل این ازد.واج سه فرزند بوده است.دو پسر به نامهای حافظ 8 ساله و کریم 3 ساله و یک دختر 5 ساله می باشد.

بشار پس از تمام کردن مدرسه رشته پزشکی در دانشگاه دمشق را انتخاب کرد و در سال ۱۹۸۸ فارغ‌التحصیل شد و در بیمارستان نظامی مشغول به کار شد.

 وی سپس در سال ۱۹۹۲ برای ادامه تحصیل به انگلستان رفت و در سال ۱۹۹۴ موفق به اخذ مدرک تخصصی چشم پزشکی گردید. او علاوه بر زبان عربی،‌ به زبان‌های انگلیسی، ‌فرانسه و اسپانیایی تسلط دارد.

همچنین همسرش نیز دختر یک متخصص سرشناس قلب و بزرگ شده منطقه «اکشن» در غرب لندن است. وی دو سال از عمر خود را در «دویچه بانک» صرف کرد و سپس به بانک «جی.پی مورگان» پیوست، وی نه ماه را در دفتر این بانک در پاریس و 18 ماه را در نیویورک گذراند. اسما قادر است به شیوایی درباره وضعیت اقتصادی سوریه و سیستم آموزشی آن صحبت کند.

این روزها، با اوضاع آشفته ای که در سوریه برقرار شده، بشار اسد نیز مورد توجه رسانه ها قرار گرفته و تعدادی از عکسهای شخصی و خانوادگی آنها توسط خبرگزاری CAMERA PRESS برای اولین بار منتشر شده که در ادامه آنها را ملاحظه می کنید:
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید