هر روز!
هر روز!

عدم کنترل مدفوع با این عوامل عدم کنترل مدفوع با

عدم کنترل مدفوع با این عوامل عدم کنترل مدفوع با

عدم کنترل مدفوع با این عوامل
عدم کنترل مدفوع با این عوامل : عدم کنترل مدفوع با این عوامل
: عدم کنترل مدفوع با این عوامل
بی اختیار در هنگام مدفوع با چه عللی ایجاد می شود و مهمترین روش های بروز آن کدامند چه عواملی در بی اختیارشدن هنگام مدفوع تاثیرگذارند و چه روش های درمانی برای این مشکل وجود دارد؟

به گزارش حرکات روده بالافاصله بعد از تولد شروع و فرایند کنترل این حرکات نیز مدت کوتاهی بعد از آن ایجاد می شود.
بسیاری از مردم با فرایند کنترل مدفوع مواجه هستند و این مشکل یک نفر از هر ده نفر در ایالات متحده است. بی اختیاری مدفوع تمامی سنین را تحت تأثیر قرار می دهد و مخصوص افراد مسن نیست.
وقتی همه چیز درست کار می کند، عضلات روده بزرگ مدفوع را به راست روده هدایت می کنند و در نهایت با انتقال به انتهای دستگاه گوارش از روده دفع می شود. دو نوع عضله کانال مقعد را احاطه کرده است. اسفنکتر داخلی و اسفنکتر خارجی.
جراحی، پرتو درمانی و بیماری های التهابی روده می تواند منجر به سفتی اسفنکتر خارجی و بی اختیاری مدفوع شود.
ضعف عضلانی لگن نیز می تواند منجر به این اختلال شود. ضمن این که آسیب های عصبی نیز در نتیجه زایمان, ام اس,سکته مغزی, نوروپاتی دیابتی و … می توانند بی اختیاری مدفوع را تشدید کنند.
موارد خفیف بی اختیاری مقعدی اغلب با تغییر رژیم غذایی، استفاده از داروهای ایجاد کننده یبوست و نهایتاً انجام فیزیوترپی های تخصصی عضلات مقعدی و کف لگن قابل کنترل است. اگر بیماری به دلیل اسهال های مکرر مبتلا به نشت مدفوع است (مثل انواع کولیت) با کنترل و درمان کولیت، بی اختیاری مدفوعی را نیز می توان کنترل کرد. آسیب های عضلات مقعدی با عمل جراحی قابل درمان است.
askdoctor،
منبع : دکتر سلام

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید