مسیر سبز
مسیر سبز

عکس:حاشیه حضور مطهری در دانشگاه‌ قزوین فرارو: علی مطهری

عکس:حاشیه حضور مطهری در دانشگاه‌ قزوین 
 فرارو: علی مطهری

عکس:حاشیه حضور مطهری در دانشگاه‌ قزوین
فرارو: علی مطهری در سالن اجتماعات شهدای گمنام دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) قزوین حضور یافت و در سخنانی گفت: ادامه حصر موسوی و کروبی با گذشت مدتی طولانی از این موضوع دیگر منطقی و معقول نیست و سودی برای نظام ندارد.

 فرزند شهید مطهری در پاسخ به سوالات مکرر دانشجویانی که خواستار رفع حصر بودند، گفت: ادامه این وضعیت معقول نیست و اینکه نزدیک به سه سال و نیم کسی را در حصر قرار بدهیم، منطقی نیست. درخواست توبه هم از کسی که کارش را قبول دارد و به آن اعتقاد دارد، منطقی نیست. یا باید دو طرف از خطاها بگذرند یا اینکه باز هم دو طرف مجازات شوند.

مطهری در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در این باره که با تشویق حاضران و شعارهایی در حمایت از موسوی، کروبی، خاتمی و روحانی همراه شد، گفت: ادامه رفع حصر میرحسین موسوی و مهدی کروبی منطقی و معقول نبوده و فایده‌ای بر آن مترتب نیست. در سال ۸۸ که حصر شروع شد اگر برای ۱۰ روز یا حداکثر یک ماه این موضوع ادامه پیدا می‌کرد می‌شد پذیرفت اما ادامه آن سودی نداشت.

وی با تاکید بر اینکه موسوی و کروبی چهره های معتقد به انقلاب و نظام و قانون هستند که انتقادهایی هم دارند، تصریح کرد: در اسلام هم نداریم که مجرمان را محصور کنیم مادامی که توبه کنند پس خوب است متهمان حرف‌هایشان را در دادگاه علنی بزنند و مردم بشنوند تا هر حکمی دادگاه صادر کرد مردم چیزی نگویند.

 علی مطهری با توصیف کردن حصر به عنوان «نقطه چرکینی در انقلاب» باقی بگذاریم، اضافه کرد: چون هر دوی این افراد پیرمرد هستند و شرایط جسمانی خوبی ندارند اگر یکی از این دو نفر خدای ناکرده در حبس از دنیا برود در این صورت جواب سئوال‌کنندگان را باید چه کسی بدهد. گفتنی است در این نشست بارها دانشجویان مخالف و موافق سخنان مطهری در مخالفت یا حمایت از او شعار سردادند.
برای ارسال اولین نظر کلیک کنید