هر روز!
هر روز!

تاج: سیاست ما در مورد ورود بانوان به ورزشگاه، سیاست وزارت

تاج: سیاست ما در مورد ورود بانوان به ورزشگاه، سیاست وزارت

تاج: سیاست ما در مورد ورود بانوان به ورزشگاه، سیاست وزارت ورزش است
: تاج: سیاست ما در مورد ورود بانوان به ورزشگاه، سیاست وزارت ورزش است
ورزش > فوتبال ملی - تسنیم نوشت: رئیس فدراسیون فوتبال در مراسم افتتاح ورزشگاه امام رضا (ع) شهر مشهد به اضافه شدن ورزشگاهی شیک به فضای ورزش کشور اشاره کرد.
به گزارش : مهدی تاج در حاشیه مراسم افتتاحیه ورزشگاه امام رضا (ع) در مشهد مقدس اظهار داشت: امروز این ورزشگاه با برگزاری دیدار منتخب مشهد و منتخب کربلا افتتاح می‌شود و پس از آن یک تیم از ما به کربلا خواهد رفت تا ورزشگاه این شهر را هم افتتاح کنیم. باید از آقای قره که زحمت اولیه این ورزشگاه را کشیدند، آقای جواهری، آستان قدس رضوی و مرحوم آیت‌الله طبسی که ورزشگاهی شیک را وارد فضای ورزش کشور کردند. ورزشگاه امام رضا (ع) بسیار خوب است که در مرکز شهر قرار داد و از سویی خوبی‌هایی دارد که دسترسی مردم خیلی راحت است و با حمل و نقل ارزان به ورزشگاه می‌آیند.
وی درخصوص اینکه چرا این ورزشگاه در مرکز شهر ساخته شده است، تصریح کرد: در تمام دنیا چنین مسئله‌ای هست که ورزشگاه در مرکز شهر قرار داشته باشد. معمولاً مردم هم با مترو و... به ورزشگاه می‌آیند و خیلی راحت هم به خانه بر می‌گردند. مثلاً همین ورزشگاه ثامن مشهد خیلی از شهر دور است و ورزشگاه‌های ما خیلی بیرون شهر قرار داد. به همین دلیل مردم شرایط سختی دارند، چون مشتریان فوتبال هم معمولاً بی بضاعت‌ها، محصلان، جوان‌ها و قشرهای ضعیف جامعه هستند. اینکه ورزشگاه امام رضا (ع) در مرکز شهر قرار داد، کمک ویژه‌ای می‌کند. تمام ورزشگاه هم با حضور تماشاگر معنا پیدا می‌کند.
رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: اگر به ورزشگاه امام رضا (ع) بازی بیاید، شور و نشاط هم می‌آید و تمام کاستی‌های اینجا به پایان می‌رسد. چون این ورزشگاه از زیباترین ورزشگاه‌های موجود آسیاست، چون من خیلی ورزشگاه‌ها را دیده‌ام و شاید این ورزشگاه قشنگ‌ترین آنهاست. چون هم نوین است و هم کامل و باید به مردم مشهد هم تبریک می‌گویم. به رسانه‌ها هم تبریک می‌گویم که نواقص را نوشتند تا بالاخره چنین شرایطی هم برای ورزش کشور به وجود بیاید.
تاج در پاسخ به این سؤال که آیا در ایران این پتانسیل وجود دارد که حداقل برای بازی‌های ملی ورزشگاه‌هایی مانند ورزشگاه امام رضا (ع) که حدود 200 میلیارد تومان هزینه برداشته، ساخته شود، گفت: چرا من باید بگویم نه؟ حتماً وجود دارد، برای اینکه ما تیم اول آسیا هستیم. روی کاغذ هم نیستیم که بگویند لابی کردند. من روز گذشته در جلسه کمیته مسابقات فیفا بودم که چند صورت جلسه مهم از جمله پاداش صعود به جام جهانی، مسابقات و... مورد بحث قرار گرفت. یک سری موارد هم آنجا نشان داده شد که به نظرم حتی ما از یک لحاظ‌هایی هشتم و نهم دنیا هستیم، چون همه تیم‌های ما به جام جهانی رفته‌ایم. در مورد جام جهانی نوجوانان که در هند برگزار می‌شود، بحث شد ما در این مسابقات حضور داریم. در خصوص مسابقات انتخابی جام جهانی جوانان در بحرین و نواقص آن صحبت شد که باز ما در مسابقات جام جهانی این رده حضور داشتیم. در خصوص جام جهانی فوتسال صحبت شد، فوتبال ساحلی مورد بحث قرار گرفت که تیم‌های ما حضور داشتند. تیم‌های صعود کرده به جام جهانی را مورد بررسی قرار دادند که ما دومین تیم صعود کرده به جام جهانی بودیم. اینها امتیاز است و چرا ما نباید چنین ورزشگاه‌هایی داشته باشیم؟ چه چیزی کم داریم؟ به نظرم مردم ما هم صلاحیت داشتن بهترین‌ها را در دنیا دارند.
وی ادامه داد: ایثارگری‌هایی شده که کشور ما جزو پر افتخارترین‌هاست. مردمی که هشت سال دفاع جانانه از کشور کردند. شما می‌دانید هر زمان در کشور ما جنگ شد، یک قسمتی از خاک ما جدا شد، اما مردم هشت سال اجازه ندادند یک وجب از خاک ایران برود. دیگر پس از هشت سال همه دنیا فهمیدند که ددمنشی صدام باعث شروع جنگ شد و مردم ایران به خوبی دفاع کردند. پس این مردم لیاقت بهترین‌ها را دارند. ورزشگاه فولاد در اهواز هم ورزشگاه خوبی است که به مجموعه ورزش کشور اضافه می‌شود که از این بابت هم خوشحالیم. با این حال ورزشگاه امام رضا (ع) قابلیت‌های منحصر به فردی دارد.
رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص تیم ملی و نحوه آماده‌سازی این تیم برای حضور در جام جهانی و اینکه آیا از ورزشگاه امام رضا (ع) هم برای تیم ملی استفاده می‌شود یا نه، یادآور شد: تیم ملی ما تا جام جهانی 8 بازی دوستانه دارد که ما هم برای 7 یا 8 بازی دوستانه برنامه را بسته‌ایم. با کی‌روش هم جلسه داشته‌ایم و موضوع ما هم آماده‌سازی برای جام جهانی و موضوع اثربخشی بود، چون مجموعه هدف ما هم جام جهانی روسیه است. دو بازی از 7 یا 8 بازی دوستانه هم به سرعت در روسیه برگزار می‌شود که یک بازی با توگو و دیگری با روسیه است. من همه چیز ورزشگاه آستان قدس رضوی را هم دیده‌ام و طبق صحبتی هم که داشتیم، آقای جواهری اعلام کرد این ورزشگاه در اختیار تیم ملی نیز خواهد بود. باید کی‌روش را هم به مشهد بیاوریم تا این ورزشگاه را از نزدیک ببینم. با این شرایط اگر ما برای تیم ملی در داخل کشور دیدار دوستانه‌ای را پیش‌بینی کردیم، باید طوری برنامه‌ریزی کنیم که اینجا بازی برگزار شود، اما اینکه قطعی بگویم ما تیمی را دعوت کرده‌ایم تا در اینجا بازی کنیم، چنین چیزی نیست. تیمی را دعوت نکرده‌ایم و از حالا به دنبال این هستیم به دنبال بازی دوستانه برویم. ما تا کنون دو بازی دوستانه خوب را هماهنگ کرده‌ایم که می‌توانم بگویم سایر کشورها نیز از ما خیلی جلو نیستند.
تاج در خصوص بحث ورود ب

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید