مسیر سبز
مسیر سبز

آدم ربایی 600 ميليون توماني در عروسی 7 عضو

آدم ربایی 600 ميليون توماني در عروسی 
 7 عضو

آدم ربایی 600 ميليون توماني در عروسی
7 عضو يك باند آدم‌ربايي كه با ربودن نوجوان 16 ساله‌اي قصد اخاذي 600 ميليون توماني از والدينش را داشتند، در يك عمليات ويژه در 4 استان كشور دستگير شدند.

يكي از بستگان نوجوان با طراحي يك نقشه، او را از مراسم جشن عروسي ربود و سپس به استان يزد منتقل كرد. شامگاه يكي از روزهاي پاياني شهريور ماه، والدين نوجوان 16 ساله‌اي در تماس با مركز فوريت‌هاي پليسي 110 از گم شدن فرزندشان در يك تالار عروسي در حوالي پارك چيتگر تهران خبر دادند.

در پي اين تماس و با حضور ماموران مشخص شد هنگام برگزاري جشن، يكي از بستگان آنها به بهانه تعويض جاي پارك خودرو، فرزند آنها به نام اميد را از سالن عروسي خارج كرده و سپس اين دو نفر به طرز مرموزي مفقود شده‌اند.

در پي اين اظهارات، پرونده‌اي تشكيل شد و با دستور داديار موسوي در دادسراي جنايي، پرونده براي پيگيري و تحقيقات در دستور كار ماموران شعبه 11 پليس آگاهي تهران قرار گرفت. با شروع تحقيقات معلوم شد هنگامي كه نوجوان 16 ساله تالار عروسي را ترك كرده،‌چند نفر كه لباس بلوچي به تن داشته‌اند،‌او را سوار يك خودروي پژو كرده و از محل رفته‌اند.

در حالي كه تحقيق در اين زمينه ادامه داشت، فردي در تماس با والدين نوجوان عنوان كرد فرزند او و يكي از بستگانش را ربوده و بايد براي آزادي آنها 600 ميليون تومان پرداخت شود. در پي اين تماس، يك تيم ويژه از ماموران در مرحله بعدي از تحقيقات متوجه شدند آدم‌رباها با همدستي فردي كه از بستگان نوجوان ربوده شده است و او را در خروج از تالار عروسي همراهي كرده، نقشه اين آدم‌ربايي را طراحي كرده‌اند.

با به دست آمدن اين سرنخ معلوم شد آدم‌رباها ابتدا نوجوان ربوده شده را به يزد و سپس به كرمان انتقال داده و اكنون نيز در زاهدان مخفي شده‌اند. با جمع‌بندي اين اطلاعات و آموزش به خانواده نوجوان ربوده شده، آدم‌رباها توافق كردند با دريافت يكصد ميليون تومان گروگان را رها كنند و تهديد كردند در صورتي كه پليس از ماجرا اطلاع پيدا كند، گروگان را به كشور افغانستان منتقل كرده و او را خواهند كشت.

با آخرين تهديد از سوي آدم‌رباها ماموران در مرحله بعدي مخفيگاه آدم‌رباها را در زاهدان شناسايي و با دستور نيابت قضايي با ورود به اين محل 4 نفر از متهمان را دستگير كردند كه آنها در تحقيقات عنوان كردند، ساعتي پيش نوجوان 16 ساله و فردي كه از بستگان آنها بوده ، محل را به مقصد كرمان ترك كرده‌اند.

با اعتراف متهمان، ماموران پليس آگاهي تهران موضوع را به پليس‌راه زاهدان ـ كرمان گزارش كردند و با توقف اتوبوس در يكي از پاسگاه‌ها نوجوان ربوده شده به همراه عامل آدم‌ربايي‌ شناسايي شدند و با دستگيري آدم‌رباها نوجوان 16 ساله نجات پيدا كرد.

سرهنگ محمديان رئيس پليس آگاهي تهران در اين باره گفت: علاوه بر دستگيري و اعتراف متهم كه نقش اصلي را در خارج كردن نوجوان 16 ساله از تالار عروسي به عهده داشت و سعي مي‌كرد چنين وانمود كند كه او نيز ربوده شده است، 2 همدست ديگر وي نيز دستگير شده اند.

با انتقال متهمان به پليس آگاهي تهران و دستور قضايي از سوي داديار موسوي تحقيق در اين زمينه ادامه دارد.

منبع: جام جم باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید