مطالب جالب!
مطالب جالب!

اگر رژیم دارید این مواد غذائی را مصرف نکنید!

اگر رژیم دارید این مواد غذائی را مصرف نکنید!

اگر رژیم دارید این مواد غذائی را مصرف نکنید!
این روزها آنقدر تعداد رژیم های غذایی که در کتاب ها و یا بر روی سایت های اینترنتی وجود دارند، زیاد شده اند که به سختی می توان از میان آنها یکی را انتخاب کرد.برای انتخاب بهترین رژیم غذایی ابتدا باید ببینید که کدامیک از برنامه های غذایی با نحوه زندگی و سلایق شخصیتان هم خوانی دارند. همچنین استفاده از مواد “طبیعی” ( باز هم تاکید می کنم: طبیعی نه مصنوعی) از اهمیت ویژه ای برخوردار میباشد. همه ما از چیزهایی خوشمان می آید و برخی چیزها را دوست نمی داریم…. و بسیاری از این خوش آمد ها و نیامد ها از زمان کودکی به همراه ما هستند. امروزه دنیای تبلیغات و تجارت غذا و نوشیدنی مشکل اساسی به نام “چاقی” را به وجود آورده اند، درست همانطور که کارخانه های تولید توتون و تنباکو دلیل اصلی ایجاد سرطان ریه هستند! زمانی که در رژیم هستید و قصد دارید وزن خود را کاهش دهید، باید از انتخاب های همیشگی زیر خودداری نمایید.
 * هر نوع فرآورده مصنوعی. هر غذایی که طی فرایند های شیمیای و صنعتی درست شده باشد. این محصولات شامل افزودنی ها و مواد شیمیایی هستند که روند طبیعی  را با اختلال مواجه می سازند.برای مثال می توان به تمام کنسروها و غذاهایی که برای مدت زمانی بیشتر از یک ماه در سوپر مارکتها سالم می مانند، اشاره کرد.
* هر نوع غذای چربی دار. این نوع غذاها شدید ترین آسیب ها را به بدن وارد می آورند.زمانیکه گرسنه هستید آنها را با اشتهای زیاد و به سرعت می خورید.متاسفانه این نوع غذاها دارای ترکیباتی هستند که بدن شما هیچ نیازی به آنها ندارد.از این نوع مواد می توان به چربی های ترانس بالا که در غذاهای fast food دیده میشوند اشاره کرد که معمولا به همراه نوشابه صرف میشود.این نوع نوشابه ها شامل مقادیر زیادی پروتئین و کربوهیدرات نیز می باشند، در ضمن سرشار از کالری نیز هستند. یک وعده معمولی “فست فود” در حدود ۱۰۰۰ کالری بیش از سایر وعده های غذایی در بردارد و پس از گذشت ۲ ساعت نیز مجددا احساس گرسنگی در شما ایجاد می کند.
* هر غذای سرخ شده. این موارد شامل سیب زمینی سرخ کرده معروف و گوشت و مرغ سرخ کرده می شود.برخی از شیرینی ها نیز شامل این گروه می شوند به ویژه شیرینی های شرقی. این مواد رژیم غذایی را از بین میبرند، باعث ترشح بیش از اندازه انسولین می شوند، و هیچ راهی برای کاهش وزن باقی نمی گذارند.
* انواع چربی های چند اشباعی و روغن های حیوانی. ما نمی گوییم که چربی را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنید،بلکه فقط باید انتخاب صحیحی از آنها داشته باشید.می توانید انواع مناسب آنها را در ماهی،برخی از سبزیجات، و برخی فرآورده های لبنی ( که دارای امگا ۳ می باشد) دریافت کنید.
* آرد سفید: هیچ خاصیت خوبی در این ماده وجود ندارد.باید توجه داشته باشید که آرد گندم و غلات با آرد سفید تفاوت های اساسی دارند.می توانید هر چقدر که می خواهید از این دو مورد مصرف نمایید، اما نباید از آرد سفید استفاده کنید.آرد سفید از جمله مواد غذایی است که باعث ایجاد ناهماهنگی در سیستم گوارشی شما می شود. کارخانه های آردسازی به این دلیل دست به تولید یک چنین آردی زدند که هیچ گاه خراب و یا فاسد نمی شود؛ اما حشره ها هم می دانند که کدامیک بهتر است، آنها هیچ گاه وارد آرد سفید نمی شوند و ترجیح می دهند همیشه به آرد غلات حمله کنند.
* شکر سفید. این ماده برادر زاده همان کربوهیدراتی است که در بالا به آن اشاره شد و دارای هیچ گونه ارزش غذایی خاصی نمی باشد.جایگزین های بسیار زیادی برای آن وجود دارد که از جمله آن می توان به شکرهای طبیعی اشاره کرد که مانند خودتان طبیعی هستند.
* مایونز و مشتقات آن. هر چند خیلی خوشمزه هستند و غذاها را نیز بسیار خوشمزه می کنند، اما تحت تاثیر فرآیند های شیمیایی بسیار زیادی قرار می گیرند و با ارزانترین و بی کیفیت ترین روغن ها تهیه شده و حاوی مقادیر زیادی نگهدارنده می باشد.مایونز دارای تخم مرغ هم هست، و به این دلیل که برای مدت زیادی در قفسه های سوپر مارکت باقی می ماند،دارای هیچ گونه خواصی نبوده و برای هیچ گونه رژیم غذایی مناسب نمی باشد.البته میتوانید هر چند وقت یکبار میزان بسیار کمی از آنرا استفاده نمایید.
* نوشیدنی های کافئین دار. این نوشیدنی ها شامل قهوه، چای سیاه، نوشابه های گازدار، نوشیدنی های انرژی زای جدید که در سوپر مارکت ها و باشگاههای وزشی به چشم می خورند، می باشد. کافئین (و مواد شیمیایی مشابهی که در چای و شکلات دیده می شوند) متابولیسم بدن را با اختلال مواجه کرده و فرایند هر گونه رژیم غذایی و کاهش وزن را با مشکل و اختلال مواجه میسازد.(البته اگر بیشتر از 300 میلیگرم در روز استفاده شود.) غذاهای بسیار زیادی هستند که باید از آنها اجتناب کرد و از سوی دیگر موادی هستند که باید از آنها استفاده کرد،اما لیست بالا معمولاً مورد توافق بیشتر متخصصان است. اگر رژیم نداشته باشید، می توانید از غذاهای ذکر شده استفاده کنید، اما باید به خاطر داشته باشید که یک زمانی رژیم گرفته اید و با مصرف این غذا ها دو مرتبه اضافه وزن پیدا می کنید و ممکن است تمام زحمت هایتان به فنا رود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید