مسیر سبز
مسیر سبز

نام سهام عدالت را سهام ظلم بگذارید محمد رضا

نام سهام عدالت را سهام ظلم بگذارید 
 محمد رضا

نام سهام عدالت را سهام ظلم بگذارید
محمد رضا خباز سخنگوی كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در زمانی كه سهام عدالت داشت استارت می‌خورد، بنده در دولت نهم معاون بهزیستی بودم و در جلسات سهام عدالت شركت می‌كردم.

نماینده كاشمر، بردسكن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: گفتیم سهام عدالت چون نام مقدسی دارد، اگر درست پیش برود یكی از شاهكارهای دولت است، ولی اگر بد اجرا شود، یک تیغ دولبه خواهد بود كه ضررش از نفعش بیشتر است.

عضو فراكسیون خط امام (ره) مجلس ادامه داد: ما در جلسات پیشنهاد كردیم این سهام به كمیته امداد و بهزیستی كه دهک پایین جامعه كه دچار فقر فاحش هستند را تحت پوشش قرار داده‌اند، واگذار شود و دهک به دهک بالا بیایند.

خباز گفت: متاسفانه یک دفعه از دهک پایین آمدند به دهک پنجم و ششم و بنده گفتم كه با این روند اجرایی، دیگر اسم سهام عدالت را عوض كنید؛ یا بگذارید سهام ظلم یا سهام خالی‌، زیرا كلمه عدالت مقدس است.

وی افزود: علاوه بر آنكه از سال 87 سودی به مردم داده نشده، این طرح با بی عدالتی اجرا شده و بعضی از اساتید دانشگاه ها كه در آمد یک میلیون و نیمی دارند و یا كارمندان دولت كه حقوق خوبی دارند این سهام را دریافت كرده اند و بسیاری از افرادی كه مستحقق بودند از این سهام محروم شدند.

سخنگوی كمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه گفت: این طرح در آغاز خوب بود‌، ولی بعد منحرف شد و به همین دلیل می‌گویم نامش را سهام ظلم بگذارند.

وی گفت: علت عدک پرداخت سود سهام عدالت در چند سال گذشته این است كه دولت تمام اعتبارات كشور را در گرو هدفمند كردن یارانه‌ها قرار داده و حتی از سهم اعتبارات عمرانی برداشته و به عنوان یارانه به مردم داده شده‌؛ سود سهام عدالت نیز در دل یارانه‌ها برده شده است.

خباز در خاتمه گفت: هر دولتی كه بعد از احمدی‌نژاد بیاید‌، باید این طرح را به سوی تامین اجتماعی ببرد و در آن چهارچوب اجرا كند.

منبع : عصر ایران
باز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید