مسیر سبز
مسیر سبز

آتش‌ سوزی مهیب در پتروشیمی آبادان خبرگزاری مهر: مدیرعامل

آتش‌ سوزی مهیب در پتروشیمی آبادان
خبرگزاری مهر: مدیرعامل پالایشگاه نفت آبادان با تاکید بر اینکه حادثه آتش سوزی در پتروشیمی آبادان با حضور تیم های امداد و آتش نشانی پالایشگاه هم اکنون به طور کامل مهار شده است، اعلام کرد: صبح امروز حادثه آتش سوزی در انبار محموله های PVC این مجتمع پتروشیمیایی به وقوع پیوست.

مسلم رحیمی با اشاره به وقوع آتش سوزی در انبار محصولات پی.وی.سی مجتمع پتروشیمی آبادان و در جوار پالایشگاه نفت آبادان، گفت: با اعزام تیم های امداد و آتش نشانی از سوی پالایشگاه آبادان هم اکنون آتش سوزی در انبار مجتمع پتروشیمی آبادان به طور کامل مهار شده است.

مدیرعامل پالایشگاه نفت آبادان با اعلام اینکه در حال حاضر دلایل وقوع این حادثه آتش سوزی در پتروشیمی آبادان در حال بررسی است، تصریح کرد: با این وجود این حادثه خسارتی را به پالایشگاه نفت آبادان وارد نکرده است.

این مقام مسئول وجود دود غلیظ در اطراف پالایشگاه نفت آبادان را هم به دلیل حادثه آتش سوزی در پتروشیمی همجوار عنوان کرد و افزود: در شرایط فعلی شرایط در پالایشگاه و پتروشیمی آبادان عادی بوده و جای نگرانی وجود ندارد.

به گزارش مهر، در حال حاضر دود غلیظی بخش اعظمی از آسمان شهر آبادان و به ویژه اطراف پالایشگاه و مجتمع پتروشیمی این شهر را در بر گرفته است.

تاکنون هیچ گزارش رسمی درباره میزان خسارت مالی و تلفات احتمالی جانی توسط مسئولان پتروشیمی آبادان منتشر نشده است.

با این وجود، هم اکنون وضعیت پالاشگاه نفت آبادان عادی بوده و ماشین‌های آتش‌نشانی پالایشگاه نفت آبادان برای مهار آتش پترویشمی وارد عمل شده‌اند.

پتروشیمی آبادان یکی از قدیمی ترین واحدهای پتروشیمی ایران بوده که از ظرفیت تولید سالانه حدود 150 هزار تن پی.وی.سی، دی.دی.پی و سودسوزآور برخوردار است.

خوراک گاز مورد نیاز این مجتمع پتروشیمی توسط پالایشگاه نفت آبادان در همسایگی این واحد پتروشیمیایی تامین می شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید