مسیر سبز
مسیر سبز

علی جنتی و قسم نخورده دولت خبرگزاری ایسنا: علی

علی جنتی و قسم نخورده دولت
خبرگزاری ایسنا: علی جنتی در بازدید از بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا آینده بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ادامه‌دار خواهد بود یا مانند رسانه‌های تصویری بحث انحلال‌ آن مطرح خواهد شد، اظهار کرد: دولت قصد دارد بخشی از وظایف خود را به بخش خصوصی واگذار کند، البته نمی‌توان نقش حاکمیتی دولت را انکار کرد. نقش سیاست‌گذاری، حمایت و هدایت برای دولت باقی می‌ماند اما اینکه دولت بخواهد خودش در نقش تولیدکننده ظاهر شود، قابل قبول نیست. بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نیز در راستای همین سیاست‌ برایش برنامه‌ریزی خواهد شد.

او با بیان اینکه بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای هنوز به خوبی از نظر تبلیغاتی معرفی نشده است، توضیح داد: عموم کسانی که از بازی‌های رایانه‌ای استفاده می‌کنند اصولا از فروشگاه‌هایی اقدام به خرید این بازی‌ها می‌کنند که این فروشگاه‌ها بازی‌های مجاز و غیرمجاز را با هم عرضه می‌کنند. در صورتی که وظیفه اصلی این بنیاد صدور مجوز برای بازی‌های خارجی قابل نشر در کشور است، از سوی دیگر بنیاد با بخش خصوصی مشارکت می‌کند تا بتواند تولید محتوا انجام داده که البته در این زمینه باید تجدید نظر شود تا حمایت‌ها از بخش خصوصی قوی‌تر انجام شود.

وزیر ارشاد با تأکید بر اینکه سیاست ما بر این است که بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای بتواند به صورت یک تشکیلات ستادی عمل کند و خودش یک منبع درآمدزایی باشد، ادامه داد: بنیاد باید روش‌های دیگری را در کار خود اعمال کند. این بنیاد می‌تواند با اعمال نظارت بیشتر جلوی ورود بی‌رویه بازی‌های خارجی را بگیرد. وقتی این گونه شود طبیعتا تولیدات داخلی ما ارزش واقعی خود را پیدا خواهد کرد.

برگزاری نمایشگاه بازی‌های رایانه‌ای در پاییز

جنتی در پاسخ به پرسشی مبنی بر نامعلوم بودن زمان برگزاری نمایشگاه بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای توضیح داد: برگزاری نمایشگاه به پاییز امسال انتقال یافته است، چرا که این بنیاد به دلیل تغییرات مدیریتی ترجیح داد چند ماه برنامه نمایشگاه عقب‌تر بیافتد، ضمن اینکه می‌توان در پاییز از فرصت باز بودن مدارس برای بازدید از نمایشگاه استفاده کرد.

او تأکید کرد: سیاست کلی وزارت ارشاد درباره برگزاری نمایشگاه‌ها این است که خود اتحادیه‌ها به برگزاری نمایشگاه اقدام کنند.

بودجه هشت میلیاردی نمایشگاه قرآن و بدهی وزارت ارشاد

جنتی درباره کوتاه‌تر شدن زمان نمایشگاه قرآن (از 30 روز به 20 روز) تصریح کرد: من ابتدا روی این نکته تأکید کنم که هر دولتی که به روی کار می‌آید قسم نخورده است که همه کارهای دولت گذشته را انجام بدهد. طبیعتا وقتی زمان یک نمایشگاه کوتاه‌تر می‌شود هزینه آن نیز کمتر می‌شود. ضمن اینکه در سال گذشته نزدیک به هشت میلیارد هزینه نمایشگاه قرآن شد که هنوز وزارت ارشاد بخشی از این بدهی‌ها را نداده است. البته با توجه به اینکه شعار ما برای نمایشگاه قرآن، «توسعه فرهنگ قرآنی» است، از همه ابزارها برای تحقق این شعار استفاده خواهیم کرد.

او همچنین در پاسخ به این پرسش که بودجه نمایشگاه امسال قرآن چقدر است، گفت: نمی‌دانم. به قول دوست عزیزم آقای سریع‌القلم (مشاور رییس‌جمهور) در روز چند بار باید بگوییم، نمی‌دانم و من دقیق نمی‌دانم که بودجه امسال نمایشگاه قرآن چقدر است؟!

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید