هر روز!
هر روز!

شأن زنان در انتخاب شغل معاون آموزشی مؤسسه آموزشی

شأن زنان در انتخاب شغل 
 معاون آموزشی مؤسسه آموزشی

شأن زنان در انتخاب شغل
معاون آموزشی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) گفت: کشاندن زن به عرصه اجتماع به عنوان کارگری ارزان توطئه غرب است.


حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان فارس در‌خصوص موضوع زنان، اشتغال و خانواده اظهار داشت: اسلام بر اساس مسئولیت‌هایی که بر عهده افراد گذاشته، تکالیف مختلفی را نیز برای آنها تعیین کرده است.
وی افزود: با نگاهی به زندگی حضرت علی (ع) و حضرت فاطمه (س) در‌میابیم که در زندگی این دو بزرگوار تقسیم کار وجود داشت به‌گونه‌ای که وظایف داخل منزل بر عهده حضرت فاطمه (س) و فعالیت در بیرون از خانه بر عهده امیرالمؤمنان قرار داشت.
معاون آموزشی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) علاوه بر رسیدگی به امور منزل فعالیت و حضور اجتماعی پررنگی نیز داشتند،‌گفت: ایراد خطبه فدکیه در دفاع از ولایت نمونه‌‌ای از فعالیت‌های اجتماعی ایشان است.
حجت الاسلام ابراهیمی بیان کرد: از نظر اسلام فعالیت زن در بیرون از منزل با رعایت حدود شرعی و رسیدگی مناسب به همسر و فرزندان جایز است.
وی با اشاره به اینکه اسلام تأمین نفقه و هزینه‌های زندگی را بر عهده مرد گذاشته است، عنوان کرد: از نظر اسلام زن هیچ وظیفه‌ای را برای تأمین هزینه‌های زندگی ندارد و وظایفی دیگر از جمله تربیت فرزندان و رسیدگی به امور منزل بر عهده او قرار گرفته است.
فمنیست‌ها با بیان شعار برابری میان زن و مرد، زن‌ها را از مسئولیت‌های اصلی خود دور کرده و آنها را به حضور افراطی در عرصه اجتماع کشانده‌اند
مشاغل سخت هیچ تناسبی با ظرافت و لطافت جسم و روح زن ندارد
معاون آموزشی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) اضافه کرد: در فعالیت اجتماعی و اشتغال زنان در خارج از منزل باید توجه داشت که شأن زن حفظ شود برخی از کارها از جمله رانندگی کامیون یا کار در معدن متناسب با شأن زن ایرانی نیست چرا که زن دارای ظرافت و لطافتی در روح و جسم است که مشاغل سخت هیچ تناسبی با این خصوصیات او ندارد.
حجت الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه هم‌اکنون کشور نیازمند حضور زنان در رشته‌های تخصصی پزشکی و پرستاری است،‌افزود: آموزش دختران دانش‌آموز و معاینه بیماران زن باید توسط افراد همجنس آنها صورت بگیرد.
وی گفت: اگر یک زن 8 ساعت از زمان خود را در طول روز در بیرون از منزل بگذراند دیگر فرصتی را برای رسیدگی به همسر و فرزندان خود نخواهد داشت از این رو شاهد سپردن کودکان به مهدهای کودک هستیم.

افزایش آسیبهای اجتماعی در فرزندان مادران شاغلی که ساعات زیادی بیرون هستند
معاون آموزشی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی در نوجوانانی که مادران آنها مدت‌ طولانی را در بیرون از منزل فعالیت می‌کنند، بیشتر است، تصریح کرد: در قانون باید شرایط مناسبی را لحاظ کنیم تا زنان زمان کمتری را در بیرون از منزل حضور پیدا کنند یعنی ساعت اشتغال زنان را نسبت به مردان کاهش داد.
حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: البته زنان نباید این انتظار را داشته باشند تا با کاهش ساعت کاری حقوق آنها نیز همانند مردان باشد چون در این صورت بخش خصوصی تمایل به جذب نیروهای مرد پیدا می‌کند.
وی اظهار داشت:‌ در اسلام از زن خواسته شده تا فرزندان سالمی را تربیت و به جامعه تحویل دهد این مهمترین مسئولیت زنان است که باید با فرهنگ‌سازی از طریق رسانه‌ها به زنان بفهمانیم که مسئولیت مهم آنها رسیدگی به وظایف مادری و همسری است.
معاون آموزشی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) عنوان کرد:‌ در سال‌های اخیر با توجه به نگاه غرب زن به عنوان یک کارگر ارزان قیمت به کار گرفته می‌شود.
حجت الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه هم‌اکنون کشور نیازمند حضور زنان در رشته‌های تخصصی پزشکی و پرستاری است،‌افزود: آموزش دختران دانش‌آموز و معاینه بیماران زن باید توسط افراد همجنس آنها صورت بگیرد
حضور افراطی زن در اجتماع و حذف احساس مادرانه توطئه فمنیست
وی با اشاره به نگاه‌های فمنیستی به زن افزود: فمنیست‌ها با بیان شعار برابری میان زن و مرد، زن‌ها را از مسئولیت‌های اصلی خود دور کرده و آنها را به حضور افراطی در عرصه اجتماع کشانده‌اند.
حجت الاسلام ابراهیمی گفت: نگاه‌های نادرست غرب باعث ایجاد بحران در موضوع زن و خانواده در این کشورها شده است و شاهد محرومیت زنان غربی از طعم شیرین زنانگی و مادر بودن هستیم امروزه زن در غرب به مرد دیگری تبدیل شده که در عرصه مشکلات متعدد اجتماعی و اقتصادی دست و پا می‌زند.برای ارسال اولین نظر کلیک کنید