هر روز!
هر روز!

علی رغم تغییرات کابینه دولت به سمت جوان گرایی گام برنداشته

علی رغم تغییرات کابینه دولت به سمت جوان گرایی گام برنداشته

علی رغم تغییرات کابینه دولت به سمت جوان گرایی گام برنداشته است
: علی رغم تغییرات کابینه دولت به سمت جوان گرایی گام برنداشته است
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ لطف الله فروزنده در گفتگو با طرقبه نیوز؛ ضمن اشاره به تأکیدات اخیر رهبر معظم انقلاب نسبت به توجه به پیشرفت ها و توسعه نیروی انسانی اظهار کرد: اصولا نیروی انسانی محور هر سازمانی محسوب می شود و توسعه پایدار در سایه نیروی انسانی متعهد، باانگیزه و توانمند است.
 
به گزارش : وی افزود: نکته مهم این است که یکی از وظایف همه مسئولان این است که کادرسازی و بسترسازی برای روی کار آمدن همه نیروهای جوان دارا باشند.
 
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دولت نهم گفت: علاوه بر پرورش نیروی جوان باید این نیرو را در موقعیت کار قرار دهند چراکه اگر موقعیت داده نشود و اعتماد لازم صورت نگیرد نیروی جوان مستعد رشد نمی کند.
 
وی افزود: یکی از مواردی که هر دستگاهی را می تواند طراوت دهد و بهره وری و اثربخشی بالایی بخشد، جوان گرایی است و وجود نیروهای جوان در کنار نیروهای مجرب با استفاده از تجارب موجب سرعت بخشیدن به پیشرفت کشور می شود.
 
فروزنده تصریح کرد: باتوجه به انگیزه و خلاقیت جوانان می تواند کار بهتر پیگیری شود و اصلا مهم ترین وظیفه در دستکاه اجرایی تربیت نیروی انسانی است.
 
وی افزود: آنچه که در مسیر انقلاب اسلامی مشاهده می کنیم این است که هر کجا به جوانان مؤمن، متعهد و متخصص که امروز فراوان در کشور هستند، اعتماد شد اثربخشی و کارآمدی بالا رفت.
 
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی دولت نهم بیان کرد: یکی از دلایلی که امروز در بخش های مختلف دولت علی‌الخصوص در بخش اقتصادی عدم کارآمدی را شاهد هستیم به دلیل استفاده نکردن از نیروی جوان و کارآمد است.
 
وی با اشاره به اینکه در دستور کار قرار دادن تقویت و توسعه نیروی انسانی جوان در دولت امروز ضروری است افزود: نگاه دولت بر پرورش نیروی انسانی نیست و متأسفانه مدیران دهه 70 و جریان کارگزاران امروز هم در بدنه دولت غلبه دارند.
 
فروزنده گفت: هر چند که دولت تغییراتی داشت اما به سمت جوان گرایی گام برنداشته است بلکه مدیران سنوات گذشته مجددا در مسئولیت های دولت قرار گرفتند.
 
وی افزود: واقعیت این است که اگر دولت نگاه جوان گرایی نداشته باشد و ظرفیت توانمندسازی جوانان را فراهم نکند نمی تواند در انجام و تحقق اهدافش موفق باشد.
 
انتهای پیام/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید