هر روز!
هر روز!

سهم بخش گردشگری در اقتصاد افزایش می یابد : سهم

سهم بخش گردشگری در اقتصاد افزایش می یابد : سهم

سهم بخش گردشگری در اقتصاد افزایش می یابد
: سهم بخش گردشگری در اقتصاد افزایش می یابد
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گرمسارآنلاین مراسم افتتاح جشنواره اقوام و عشایر ایران با حضور 15 استان کشور و کشور گرجستان با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور، نماینده مردم شهرستان های گرمسارو ارادانٰ، معاون وزیر ورزش و جوانان و جمعی از مسئولان به مدت دو روز در کارخانه پنبه گرمسار  برگزار شد.
به گزارش : علی اصغر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور گفت: دولت دوازدهم در برنامه های خود به دنبال افزایش میزان رونق اقتصادی و توسعه درآمدی با افزایش سهم گردشگری در کشور است و در این طرح به دنبال معرفی ایران به تمام جهان می باشد.
مونسان افزود: سهم بخش گردشگری در اقتصاد ایران بسیار ناچیز است و تا چند ماه آینده با آماری که بانک مرکزی در رابطه با این بخش ارائه می کند، تصمیم گیریهای کلان و مهمی برای کاهش نرخ بیکاری با اهمیت بخشی به بخش گردشگری در کشور گرفته می شود.
معاون رئیس جمهور اظهار کرد: صنایع دستی و گردشگری دو بالی مطمئن برای رونق اقتصادی و کسب در آمد است که دولت تدبیرو امید را در این راه سرآمد و موفق کرده است.
بومی گردی توسعه روستاها را در کشور به همراه خواهد داشت
غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی در این جشنواره به ظرفیت های مهم حوزه گردشگری و صنعت توریسم شهرستان گرمسار اشاره کردو گفت: مجلس  به صورت حرفه ای به دنبال جذب سرمایه گذار در حوزه گردشگری است تا بتواند از این صنعت مهم در کشور در جهت کسب در آمد و استفاده آن در مناطق کمتر توسعه یافته که در زمینه صنعت گردشگری غنی هستند استفاده کنند.
نماینده مردم شهرستان های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی در ادامه به توسعه  مناطق بوم گردی در گرمسار به عنوان یک طرح مهم در حوزه گردشگری اشاره کردو افزود: نگاه  اصلی در گرمسار استفاده از بخش خصوصی برای توسعه گردشگری و جذب  گردشگران داخلی و خارجی است .
کاتب ادامه داد: نباید در صنعت توریسم سدی برای حوزه سرمایه گذاری ایجاد کنیم بلکه باید فرش قرمز در این صنعت و دیگر صنایع مهم کشور برای جذب سرمایه گذار پهن نماییم .
جشنواره اقوام در معرفی گرمسار موثر بوده است
داریوش طاهری فرماندار گرمسار در ادامه افتتاح جشنواره اقوام و عشایر ایران در گرمسار اظهار کرد: نگاه اصلی در برگزاری جشنوراه اقوام در گرمسار یک نگاه فرابین المللی در جهت معرفی پتانسیل های  گرمسار به عنوان جزیره اقوام بوده است .
 فرماندار گرمسار استفاده از بخش خصوصی را تنها راه برای توسعه  صنعت توریسم برشمردو گفت: نباید نگاه  بومی و منطقه ای در گردشگری  را تغییر داد و به عنوان یک سد برای توسعه مناطق معرفی کرد بلکه یک فرصت بزرگ و بی مثال است .
وی با بیان اینکه نزدیکی به تهران یک ظرفیت خوب اقتصادی برای این شهرستان به شمار می‌رود اذعان کرد: صنعت توریسم و زیرساخت‌های بخش گردشگری در گرمسار توسعه می‌یابد.
 
انتهای پیام/

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید