هر روز!
هر روز!

کشف جسد ۱۴۰۰ ساله یک سرباز در مصر بقایای جسد

کشف جسد ۱۴۰۰ ساله یک سرباز در مصر بقایای جسد

کشف جسد ۱۴۰۰ ساله یک سرباز در مصر
بقایای جسد یک سرباز متعلق به تمدنی ناشناخته با قدمتی 1400 ساله در مصر کشف شد. در جریان کاوش های باستان شناسان مصری در محوطه تاریخی در منطقه «آسوان» مصر،  بقایای جسد یک سرباز متعلق به تمدنی ناشناخته با قدمتی 1400 ساله به همراه صدها اثر تاریخی کشف شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این سرباز در محوطه تاریخی در حدود 1400 سال قبل فوت کرده و بقایای جسد وی در محوطه ای تاریخی کشف شد که به سال های پایانی حکومت رومیان در سرزمین های تمدن مصر باستان تعلق دارد.

این سرباز که همراهش صدها اثر تاریخی نیز کشف شده اند، از سربازان تمدن ناشناخته «نوبیان» بوده که آثار تاریخی برجای مانده از آنها به ویژه هرم های نوک در بخش های کمی از مصر و شمال سودان وجود دارند.

آثار تاریخی شاخص برجای مانده از مردمان تمدن نوبیان شامل ده ها هرم در منطقه تاریخی «میرو» در 200 کیلومتری شمال شرقی خارطوم ، پایتخت سودان است که هزاران سال پیش توسط مردمی که نخستین تمدن را کنار رود نیل تأسیس کردند، ساخته شده اند. منطقه  میرو بیش از صد هرم دارد که همه  آن ها از نظر اندازه، بسیار کوچک تر از هرم های مصر هستند.

بر اساس بررسی های اولیه باستان شناسان این سرباز در زمان مرگ بین 25 تا 35 سال داشته و قرار است جسد وی به همراه دیگر آثار تاریخی کشف شده پس از انجام آزمایشات علمی در آینده نزدیک در موزه ملی مصر در قاهره به نمایش در آیند.
 
منبع: خبرگزاری ایسنا

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید