مسیر سبز
مسیر سبز

۳۸ سال از اولین تلفن همراه می گذرد تلفن

۳۸ سال از اولین تلفن همراه می گذرد 
 تلفن

۳۸ سال از اولین تلفن همراه می گذرد
تلفن های همراه در ۱۵ سال اخیر تغییراتی را در الگوی زندگی مردم دنیا ایجاد کرده اند.شاید جالب باشد که بدانید با وجود عرضه ی جهانی تلفن های همراه در ۱۵ سال پیش اولین نمونه تلفن همراه ۳۸ سال پیش و در شهر نیویورک امتحان شد.اولین تماس تلفنی که فردی در خیابان های نیویورک به کمک یک تلفن همراه برقرار می کرد در سال ۱۹۷۳ ثبت گردید.

در سوم آپریل ، مارتین کوپر که در آن روزها ۴۴ ساله بود ، از اولین نمونه تلفن های همراه در خیابان های نیویورک استفاده کرد.همانطور که انتظار می رفت آقای کوپر که با این وسیله در خیابان های نیویورک قدم می زد و تماس های تلفنی را برقرار می کرد باعث تعجب و حیرت اطرافیان خود شده بود.آقای کوپر اکنون ۸۲ سال دارد و توصیف ایشان را در مورد واکنش مردم نیویورک که برای اولین بار شاهد چنین حرکتی بودند را برایتان نقل می کنم :
” همانطور که در خیابان پیش می رفتم و با تلفنم صحبت می کردم ، ساکنان تحصیل کرده نیویورک با شگفتی به چشمان کسی که در حال حرکت با تلفن حرف می زد خیره شده بودند. "
مارتین کوپر در ادامه می گوید : من تماس های بی شماری را برقرار کردم ، در یکی از آنها هنگامی که مشغول عبور از خیابانی بودم با خبرنگار رادیو نیویورک حرف می زدم.احتمالا یکی از کارهای [بیش تر] خطرناکی که تا به حال در زندگی انجام داده بودم.

اما مدتی لازم بود تا تصور آقای کوپر در مقیاس جهانی قابلیت اجرایی پیدا کند.در آن سال ها این تلفن های همراه بسیار گران قیمت بودند به صورتی که تنها ثروتمندان قادر به پرداخت مبلغ آن می بودند.
اولین تلفن همراه ای که مارتین کوپر طراحی کرد بیش از یک کیلوگرم (۲.۵ lbs) وزن داشت ، وزنی که امروزه به آن "آجر” می گوییم! ، ده سال گذشت تا موتورلا این گوشی که Dyna-TAC نام داشت را به حالت تجاری در بیاورد و توزیع آن را بر عهده گیرد.
DynaTAC 8000X :
حدودا نیم کیلوگرم وزن داشت.باتری آن در حالت آماده به کار ۸ ساعت و در صورت استفاده تا ۳۰ دقیقه مکالمه توان داشت.ده ساعت برای شارز مجدد زمان نیاز داشت.قیمت آن ۳۵۰۰ دلار بود.۱۳ و نیم اینچ طول داشت و دارای ۹ دکمه اصلی بود.یک نمایشگر ساده داشت و تا ۳۰ شماره تلفن را در خود حفظ می کرد.
منبع : آی تی رایتباز نشر: مجله اینترنتی Bartarinha.ir

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید