هر روز!
هر روز!

آیا می توان روغن کرچک را برای رشد مو استفاده کرد؟

آیا می توان روغن کرچک را برای رشد مو استفاده کرد؟

آیا می توان روغن کرچک را برای رشد مو استفاده کرد؟
آیا می توان روغن کرچک را برای رشد مو استفاده کرد؟ : آیا می توان روغن کرچک را برای رشد مو استفاده کرد؟ : روغن کرچک از دانه های گیاه communis Ricinus ساخته شده است از آن اغلب به عنوان یک ملین استفاده می شود این در روده شکسته شده و سبب حرکت روده ها می شود اما خواص طبیعی ضد ویروسی و ضد میکروبی روغن کرچک آن را برای مشکلات پوستی مانند ( درماتوز و عفونت های قارچی ) محبوب کرده است.
: آیا می توان روغن کرچک را برای رشد مو استفاده کرد؟
 
به گزارش : مردم اغلب از روغن کرچک برای رشد مو و یا برای درمان ریزش مو، که در پزشکی به عنوان آلوپسی شناخته شده استفاده می کنند همچنین برای استفاده در خشکی پوست سر و دیگر شرایط پوست سر به بازار عرضه شده است. در حالی که به طور متوسط فولیکول موی انسان بیش از یک سانتی متر در ماه رشد می کند برخی از نظریه ها وجود دارد که استفاده از روغن کرچک یک بار در ماه می تواند رشد سه تا پنج بار نرخ طبیعی را دامن زند هیچ شواهد بالینی برای حمایت از این نظریه موجود نیست. اگر می خواهید آن را امتحان کنید با این حال، در زیر یک روش آسان در خانه وجود دارد که برای موهای شما ایمن است شما برای انجام آن لوازم زیر را نیاز دارید: روغن کرچک یک تی شرت قدیمی دستکش لاستیک خانگی برس اپلیکاتور شانه کلاه شستن حوله بزرگ
از یک تی شرت قدیمی برای جلوگیری از رنگ آمیزی لباس های خوب خود استفاده کنید. موهای خود را از منطقه میانی به دو قسمت تقسیم نمایید. دستکش لاستیکی خانگی را به دست کرده و شروع به استفاده از روغن کرچک بر روی پوست سر با استفاده از برس اپلیکاتور نمایید. روغن را به پوست سر خود ماساژ دهید.     روغن کرچک را برای بقیه موی خود استفاده کنید از شانه استفاده شود تا به پوشش دادن موها اطمینان حاصل شود حتی این نیازی نیست که موها خیس شود اما همه موهای شما باید مرطوب با روغن کرچک باشد. کلاه حمام را روی موها قرار دهید اطمینان پیدا کنید که تمام موها جمع شده باشد هر قطره از روغن کرچک مازاد را با حوله پاک کنید. بعد از مدت حداقل دو ساعت کلاه  را بردارید این به روغن زمان کافی، برای نفوذ به پوست سر، فولیکول های مو و تنه مو را می دهد. پس از دو ساعت، موهای خود را با شامپو بشویید.
شواهد برای اثر روغن کرچک به عنوان بیشتر از یک ملین، تنها حکایتی است ادعاهای بسیاری در مورد روغن کرچک وجود دارد از جمله ادعا می کند که مصرف موضعی روغن کرچک می تواند در پیشگیری یا درمان سرطان پوست موثر باشد با این حال انجمن سرطان آمریکا، می گوید هیچ شواهدی برای حمایت از استفاده از آن موجود نیست. شما می توانید روغن کرچک را برای ریزش مو استفاده کنید اما بهتر است با دکتر خود در مورد درمان های ثابت برای دریافت نتایج بهتر صحبت کنید در خیلی از موارد از روغن کرچک برای درمان یبوست استفاده نمی شود.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید