بررسی خودرو
بررسی خودرو

پژو 2008 نیامده به ایران فیس لیفت شد پژو

پژو 2008 نیامده به ایران فیس لیفت شد 
 پژو

پژو 2008 نیامده به ایران فیس لیفت شد
پژو 2008، خودرویی شاسی بلند که با حاشیه‌های زیاد به همراه 208 و 301 در قرار‌داد خودرویی میان ایران خودرو و پژو گنجانده شد و قرار است از سال 96 با مقطع قیمتی حدودا 70 تا 80 میلیون تومانی تولید و عرضه آن آغاز شود، دیروز صبح نسخه فیس لیفت آن توسط شرکت خودروسازی پژو معرفی شد تا در نمایشگاه خودرویی ژنو 2016 تنها به طور زنده معرفی و در معرض دید عموم قرار گیرد.
همانطور که انتظارش می‌رفت، در طراحی ظاهری خودرو شاهد تحولات زیادی هستیم که چهره تقریبا قدیمی پژو 2008 را تبدیل به خودرویی امروزی و بعضا پیشرفته کرده است و همچون هاچ بک 208، چهره‌ای جذاب و همه پسند به خود گرفته است. به طور کلی طراحان پژو از نو قلم و کاغذ را برداشته‌اند و همچون سابق، چهره‌ای زیبا و دوست داشتنی درخور محصولات پژو آماده کرده‌اند که می‌توان نشانه‌های آن را در چراغ‌های شکیل و جدید و پیشرفته، جلوپنجره‌ای جدید با حاشیه کرومی و قطعات کرومی رنگ در لابه‌لای آن، مجموعه سپری جدید با حاشیه‌ای کرومی در اطراف مه شکن‌‌ها را در قسمت جلویی خودرو و همچنین در قسمت عقبی خودرو تغییرات خوبی را در مجموعه سپر و چراغ‌های خطر به همراه باله آیرودینامیکی نصب شده در انتهای سقف مشاهده کرد.

قدرتمندترین موتور بنزینی نصب شده توان 130 اسب بخار را داردفضای داخلی کابین هم به نوبه خود تغییرات خوبی را متحمل شده است که جدیدترین ویژگی‌های آن به چرم کاری کردن وسایل داخلی کابین، استفاده از صفحه نمایشگری لمسی 7 اینچی سازگار با اپل کارپلی، سانروف شیشه‌ای پانورامیک که بخش اعظمی از سقف را در بر گرفته و در آخر هم به افزایش فضای بار ختم می‌شود.
در قسمت فنی و موتوری هم َشرکت خودروسازی پژو دو پیشرانه اصلی را ارائه کرده، ولی از این دو پیشرانه قدرت‌های مختلفی را استخراج کرده است. پیشرانه اولی که از خانواده موتورهای بنزینی PureTech هم هست، حجمی 1.2 لیتری دارد که 3 قدرت تولیدی 82 اسب بخاری، 110 اسب بخاری و 130 اسب بخاری از آن استخراج می‌شود. پیشرانه دیزلی هم از دسته موتورهای BlueHDi است که حجمی 1.6 لیتری داشته و سه قدرت خروجی متفاوت 75 اسب بخاری، 100 اسب بخاری و 120 اسب بخاری تولید می‌کند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید