مسیر سبز
مسیر سبز

کشف 27 قربانی تازه در پرونده چهار زورگیر پایتخت!

کشف 27 قربانی تازه در پرونده چهار زورگیر پایتخت!
تابناک: پرونده چهار زورگیر معروف که انتشار فیلم شان اسباب وحشت عمومی را فراهم ساخته بود، در حالی منجر به صدور احکام اعدام و حبس های طویل المدت شد که به تازگی 27 قربانی دیگر این متجاوزان به امنیت عمومی شناسایی شدند تا وسط جرایم این متهمان از وسعت بیشتری برخوردار شود.

پس از رسیدگی به پرونده چهار زورگیر خشن معروف که انتشار فیلمی از زورگیری شان باعث ایجاد موج تازه ای از برخوردها با این قبیل جرایم تهدید کننده امنیت عمومی شد، به موجب حکم صادره دو نفر از متهمان به اعدام محکوم شدند و دو نفر دیگر از متهمین علاوه بر محکومیت به ده سال حبس، هرکدام به پنج سال تبعید و 74 ضربه شلاق محکوم شدند که به نظر می رسد این احکام محکم در صورت استمرار از بازدارنگی لازم برخوردار باشد.

پیش و پس از اعلام احکام قضایی از سوی دادگاه انقلاب، 27 شاکی که قربانی زورگیری این چهار تن شده بودند با مراجعه به دادسرا، اعلام کردند از سوی این اشخاص اموالشان به زور به سرقت رفته است و شمارش شکات این پرونده رو به فزونی گذاشته است. این اتفاق، اظهارات چهار متهم را مبنی بر اینکه برای یک یا دو مرتبه و برای مخارج ضروری عمل بستگانشان و نظایر اینها دست به زورگیری زده اند، به چالش کشید و مشخص شد این اشخاص به صورت کاملاً حرفه ای این سلسله زورگیری ها را انجام داده اند.

این زورگیری های عمدتاً در محدوده هفت تیر، سهروردی و یوسف آباد به وقوع می پیوسته و سارقان با سرعمل در زورگیری، امکان واکنش سریع و مناسب را از قربانیانشان می گرفتند و به ایجاد ارعاب در قلب پایتخت ادامه می دادند که این جسارت در زورگیری های سریالی در مرکز تهران و به دام نیافتادن در موارد متعدد پیشین نیز حکایت از تسلط این عده بر اعمال مجرمانه شان داشته است.

در مواجهه حضوری شکات و متهمین، قربانیان زورگیران را شناسایی کردند و سارقین نیز جرایم مذکور را پذیرفتند. بر همین اساس احتمالاً با دستور مقام قضایی، تصاویر این متهمان بدون پوشش در سطح جراید منتشر خواهد شد تا اگر شکات دیگری برای این پرونده مطرح است، موفق به شناسایی این زورگیران و مراجعه برای طرح شکایت خود شده و ابعاد جرایم این چهار زورگیر دقیق تر شود و بر همین مبنا در روزهای آینده احتمالاً شکایت های تازه برای این پرونده اعلام وصول خواهد شد.

لازم به ذکر است، این زورگیران نخستین بار زمانی مورد توجه قرار گرفتند که فیلم زورگیری خشن آنها توسط دوربین مداربسته ساختمانی ضبط شده و در رسانه های آنلاین منتشر شد. این واقعه با واکنش برخی نمایندگان مجلس، رئیس دستگاه قضا و مسئولان ارشد نیروی انتظامی همراه شد و در فاصله ای نه چندان طولانی چهار زورگیر مذکور دستگیر شدند و در ادامه نیز سلسله برخوردهایی با زورگیران و اراذل محلات تهران صورت پذیرفت.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید