مسیر سبز
مسیر سبز

سال 93 وام ازدواج پرداخت نمی‌شود خبرگزاری ایسنا: محمدرضا

سال 93 وام ازدواج پرداخت نمی‌شود
خبرگزاری ایسنا: محمدرضا شیخ‌زاده روز دوشنبه در نشست رسانه‌ای جشنواره جوانان جهادی خراسان رضوی که در اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، اظهارکرد: در سال‌های 91 و 92، بانک‌ها در حوزه پرداخت وام ازدواج فعالیت خاصی نداشتند و در سال جاری نیز به دلیل عدم پیش‌بینی اعتبار برای پرداخت وام ازدواج در بودجه، وام ازدواج به جوانان پرداخت نمی‌شود. بنابراین وزارت ورزش و جوانان درصدد است از خیران ازدواج برای این منظور کمک بگیرد.
 
وی با بیان اینکه وام ازدواج به طور کلی مساله کارشناسی شده‌ای نیست، عنوان کرد: یکسان بودن مبلغ این وام برای همه اقشار منطقی نیست، زیرا هزینه‌های یک فرد روستایی و شهری برای ازدواج بسیار متفاوت است.
 
شیخ‌زاده افزود: از 10 روز پیش برای اولین بار مساله خیران ازدواج مطرح شده که اداره کل ورزش و جوانان به طور مستقیم به این امر ورود پیدا نکرده است اما با کمک خیران کمک‌هایی برای ازدواج جوانان جمع‌آوری خواهد شد.
 
معاون امور فرهنگی جوانان اداره کل ورزش و جوانان در خصوص اوقات فراغت نیز گفت: این اداره کل برای اوقات فراغت حدود 20 میلیون تومان اعتبار دارد، اما شنیده‌ام که شهرداری با اعتبار 20 میلیارد تومانی در این زمینه فعالیت‌های خوبی را در دست اجرا دارد.
 
وی با اشاره به اینکه استان یک میلیون و 200 هزار دانش‌آموز دارد، گفت: طرح اوقات فراغت با کمک دستگاه‌های مرتبط در 23 بخش مختلف پیگیری می‌شود که یکی از جذاب‌ترین این بخش‌ها ورزش است.
 
شیخ‌زاده تصریح کرد: اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و وزارتخانه ورزش و جوانان هیچ‌گونه مجوزی برای سایت‌ها و ادارات همسریابی صادر نکرده‌اند، اما مراکز مشاوره ازدواج زیر نظر این اداره در حال فعالیت هستند.
 
وی افزود: در حال حاضر 25 مرکز مشاوره ازدواج در مشهد فعالیت می‌کنند که به مراجعان در حوزه تحکیم خانواده و ازدواج مشاوره می‌دهند.
 
شیخ‌زاده با بیان اینکه آمار دقیقی از سایت‌های همسریابی فعال در استان در دست نیست، اظهار کرد: تاکنون نیروی انتظامی با هفت سایت همسریابی غیرمجاز برخورد کرده است.
 
معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان اظهار کرد: هر ساله جشنواره علی‌اکبر(ع) به مناسبت روز جوان در کل کشور برگزار می‌شود که با توجه به برگزاری جشنواره جوانان جهادی احتمالا تاریخ این جشنواره تغییر کند یا اصلا برگزار نشود.
 
وی با بیان اینکه جشنواره جوانان جهادی برای اولین بار در کشور به صورت پایلوت در خراسان رضوی برگزار می‌شود، گفت: این جشنواره در 16 عرصه مختلف درصدد شناساندن و الگوسازی فرهنگ جهادی برگزار می‌شود و مساله مهم در این جشنواره بحث الگوسازی است نه انتخاب.
 
شیخ‌زاده با اشاره به اینکه افتتاحیه این جشنواره پنجم تیر ماه سال جاری با حضور شخصیت‌های کشوری و استانی برگزار می‌شود، گفت: 23 دستگاه مرتبط 20 روز فرصت دارند جوانان برتر حوزه خود را به منظور معرفی در این جشنواره به اداره کل ورزش و جوانان معرفی می‌کنند.
 
وی همایش جوان و خانواده با هدف بررسی مشکلات جوانان و خانواده، همایش حریم انتظار ویژه دختران با محوریت طرح مسائل اخلاقی اجتماعی، اعزام کاروان 313 نفری جوانان به جمکران، برپایی ایستگاه سلامت، طرح تکریم از بزرگان با هدف توجه به فاصله جوان به پیشکسوتان و ... را از برنامه‌های برگزار شده به مناسبت هفته جوان برشمرد.
 
معاون امور فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان بیان کرد: ستاد ساماندهی امور جوانان در 5 تیر ماه همزمان با جشنواره جوانان جهادی آغاز به کار می‌کند و 18 دستگاه متولی جوانان در این جشنواره حضور خواهند یافت.
 
وی با اشاره به این که برخی از مدیران نسبت به این ستاد آشنایی کامل ندارند، گفت: اولین جلسه این ستاد با هدف تبیین برنامه‌ها برگزار خواهد شد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید