هر روز!
هر روز!

به مغزتان بیشتر اهمیت دهید به مغزتان بیشتر اهمیت دهید

به مغزتان بیشتر اهمیت دهید به مغزتان بیشتر اهمیت دهید

به مغزتان بیشتر اهمیت دهید
به مغزتان بیشتر اهمیت دهید : به مغزتان بیشتر اهمیت دهید
: به مغزتان بیشتر اهمیت دهید
 
1) برای حافظهٔ کوتاه مدت: قهوه بنوشید.
به گزارش : قهوهٔ تازه جوش بهترین سوخت مغز است. همچنین نشان داده شده که قهوه فرایند پیری را کند می کند و حافظهٔ کوتاه مدت را تقویت می کند. همچنین محققین انگلیسی دریافتند فقط یک فنجان قهوه توان حل مسائل و توجه را بهبود میبخشد.
 
3) برای سریع فکر کردن(سرعت انتقال): ماهی سالمن بخورید.
5) برای آرامش مغز: ماست کم چرب یا مخلوط آجیل بخورید. محققین در اسلواکی به جمعیت مورد مطالعه ۳ گرم اسید امینه لیزین و ارژنین و یا به صورت دارو نما، داده شد و از آنها خواستند تا سخنرانی کنند. اندازه گیری خونی نشان داد که هورمون استرس در افرادی که آنرا به صورت ارگانیک دریافت کردند نسبت به نوع دارو نما تقریبا در حین و بعد از سخنرانی نصف گروه دیگر بوده است. ماست یکی از بهترین منابع لیزین و خشکبار (آجیل) از منابع غنی آرژنین است.
 
6) برای تمرکز مغز: چای نعنا بنوشید. بوی نعنا موجب فوکوس و افزایش عملکرد میشود. نعنا موجب افزایش هوشیاری رانندگان و کاهش فشار عصبی آنان میشود.
 
7) برای شادی مغز: سالاد اسفناج بخورید. اسفناج منبع غنی از ویتامین ب – که ریشهٔ اصلی مواد موثر هورمون های احساس خوب (خوشی ) است). بر اساس تحقیقات کمبود ویتامین ب۶ موجب عصبانیت، بیقراری و افسردگی است.
 
8) برای احساس قویتر مغز: یک قاشق غذا خوری تخم کتان بخورید. تخم کتان دارای اسید آلفالینولوئیک است که به فعالیت قشر (کورتکس) مغز کمک میکند. یعنی بخشی از مغز که به فرآیند احساس (حس) کمک میکند.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید