هر روز!
هر روز!

به بهداشت رخت خواب تان اهمیت دهید به بهداشت رخت

به بهداشت رخت خواب تان اهمیت دهید به بهداشت رخت

به بهداشت رخت خواب تان اهمیت دهید
به بهداشت رخت خواب تان اهمیت دهید
به بهداشت رخت خواب تان اهمیت دهید : به بهداشت رخت خواب تان اهمیت دهید
: به بهداشت رخت خواب تان اهمیت دهید
به گزارش : پیامدهای بی توجهی به بهداشت تختخواب
اختصاصی:  
رعایت اصول بهداشتی تخت خواب تاثیر زیادی روی سلامتی تان می گذارد و لازم است به بهداشت تخت خواب بیشتر اهمیت دهید .
بهداشت تخت خواب نوزادان ، سالمندان و افراد بستری شده تاثیر زیادی روی سلامتی آنها دارد و گاهی سلامتی آنها را تهدید می کند . پزشکان توصیه می کنند با رعایت نکات بهداشتی جلوی بروز بیماری های قارچی ، باکتریایی ، آلرژیکی و رشد موجودات ذره بینی را بگیرید .
کارشناسان اغلب درباره محیط خواب افراد هشدار می دهند زیرا می تواند آلوده ترین فضا برای ابتلا به بیماری های مزمن باشد . بنا بر تحقیقات در هنگام خواب به طور میانگین نیم لیتر عرق می کنید و حتی این آمار در شب های تابستان افزایش می یابد . پژوهش ها نشان میدهد عرق کردن بدن در طول شب می تواند بستری برای رشد عفونت ها ، آلودگی ها ، موجودات ریز و حشرات باشد . کارشناسان توصیه می کنند هر هفته ملحفه و روبالشتی هایتان را تعویض کنید و حتی درون بالش و تشک را سالی دوبار بشویید . علاوه بر آن تشک باید به صورت دوره ای در معرض تابش نور آفتاب و جریان هوای آزاد باشد تا عواملی از جمله سلول های پوست ، گرد و غبار و کنه از آن جدا شود . باید رخت خواب تان را با جاروبرقی نظافت کنید تا از بروز حساسیت جلوگیری شود .
به عقیده کارشناسان فضای مرطوب رخت خواب عاملی برای رشد کنه ، کک و دیگر موجودات ریز ذره بینی می باشد . رشد این موجودات باعث بروز واکنش های آلرژیک ، خشکی چشم ، آسم ، برهم زدن خواب ، سرفه می شود .
باید بالش پر را بعد از شست و شو بلافاصله خشک کرد زیرا در صورت خشک نشدن امکان کپک وجود دارد و علاوه بر جذب میکرب بوی نامطبوعی نیز ایجاد می کند . برای تمیز نگهداشتن تخت خواب باید در هر فرصتی پنجره ها را باز کنید تا در معرض نور مستقیم آفتاب قرار گیرد . از دیگر راههای حفظ نظافت رخت خواب می توان به تعویض بالش و تشک ، نخوردن خوراکی در رختخواب ، عوض کردن لباس و جارو برقی کشیدن رخت خواب اشاره کرد .
تمیز نگهداشتن رخت خواب کودکان خردسال و بیماران سالمند و بستری اهمیت زیادی دارد زیرا می تواند محلی برای رشد کپک ها ، قارچ ها و باکتری ها شود و خطر مرگ را در پی داشته باشد.

برای ارسال اولین نظر کلیک کنید